Taitaa olla ainoa nykyisistä ehdokkaista joka ei vielä ole ryvettynyt politiikassa.
Tulisi puhtoinen presidentti!
Emmeköhän me eläkeläiset äänestä Lauraa?
12
540
Vastaukset
- keskittämistä
Huhtasaarelle annetut äänet ovat kuitenkin poissa Väyryseltä, jolla on mahdollisuus voittaa Niinistö, JOS äänet keskitettäisi Väyryselle. Lauraa ei äänestä sadat tuhannet, usko huviksesi. Ne on silloin ilmaan heitettyjä ääniä. Ei mitään kannatusta äänestää sinne ja tänne mikä huvittaa, kun sitten siellä on suhteessa enemmän ääniä saamassa istuva presidentti, koska häntä nyt periaatteessa " helppo" äänestää, ei tule muutoksia... Vaikka, muutosta TARVITTAISIIN .
- PETTÄJÄN_TIE
Emme kai me eläkeläiset äänestä Lauraa? Ei kai kukaan tuota vilpillistä haahkaa äänestä.
Taitaa olla ainoa nykyisistä ehdokkaista joka on blagioinut opinnäytetyönsäKIN internetistä.
Valelääkäri Laiho sai linnaa. Mites tämä valemaisteri? EI AINAKAAN PRESIDENTINLINNAAN.
...enhän tyttönen sua tiennyt petturiksi en tiennyt että graduja
sä kopsasit vaan...pettäjän tie on tuskainen käy harhaan... - HienoPressa
Laura on rautaa:
https://www.youtube.com/watch?v=nkWx6GDtHnw - kansan.tuki.takana
Laura on hyvä valinta joskus 8 vuoden kuluttua, mutta nyt on Väyrysen aika. :)
Lippuun numero 7 ! - kolistusko
Lippuun numero viisi!
https://www.youtube.com/watch?v=zrwGKvSwF2Q - kummisedät-pois
http://magneettimedia.com/huomiot-saulille-ja-jennille-vaalivauva/
Tottakai pitää äänestää SUOMALAISTEN etuja ajavaa eli Lauraa, - PoistelijatOnKommareita
Ompa palstalla poistoja miksi sensuuria kun sillä ei ole mitään merkitystä mihinkään?
Anarkisvasurit yrittävät häiritä systemaattisesti palstoilla ja yleensä nämä kommarit ovat häiköitsijöitä ja kansan vihollisia. - SuomessaTätäPäivää
Eiköhän tuo kerro kaiken rosvojen toiminnasta. Lue kokonaan, piti olla viikon kysely mutta viisi tuntia riitti Niinistön kannattijille.
https://karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/169106-teemme-kyselya-joko-tiedat,-keta-aiot-aanestaa - Mumme
Laura on timantti, suomalaisten elovenatyttö. Hänelle äänet, totta kai nuumero 5.
- pihkaus
Pave on kiero miljonääri ja halveksinut ikänsä köyhää kansaa.
Nyt lähti mukaan ainoastaan siksi että saisi hajotettua Isänmaallista rintamaa.
Äänestämme Lauraa!- ÄäniTurvallisuudelle
"Pave on kiero miljonääri ja halveksinut ikänsä köyhää kansaa."
Oikeastaan presidentti Niinistö kuuluu siihen herrakastiin joka myös halveksii köyhällistöä ja mitä olemme huomioineet Saulin puheista ne osoittautuvat pelkäksi jorinoiksi ja asioitten kiertelemisiin mutta pelko on se mikä Niinistönkin ajaa tuohon puhumiseen.
Maamme elää nyt pelonvallassa ja kansakin sen jo pikkuhiljaa tajuaa eikä sen aiheuttaja ole ilmastomuutos eikä Venäjä vaan holtiton pakolaisvyöry mikä tuo mukanaan terroristeja.
- PoistotOnPelkkääVihaa
Lauran vaalimainoksia on tävelty systemaattisesti anarkistivasureitten toimesta johon ilkivaltaan he ovat yllyttäneet näitä maahammetunkeutuneita terroristeja.
Maamme alkaa olla jo niin mädäntyneessä, että poliitikot pelkäävät jo oman turvallisuutensa menettämistä eivätkä uskalla sanoa mitään mikä kohdistuu terroristeihin eli maahammetunkeutuneisiin rikollisiin.
Ainoastaan Laura Huhtasaari uskaltaa puhua totuuksia muut presidenttiehtokkaat ovat jo pelkoperseissä Niinistö mukaanlukien.
On vain kysymys miten Huhtasaaren turvallisuudesta pidetään huolta sillä maamme on jo nyt Isisterroristien miehittämä ja heitä ei kukaan uskalla ottaa tarkkailuun eli poliisikin pelkää jo perheittensä ja itsensä puolesta.
Palstoilla yritetään sensuroida kaikkea mikä kihdistuu terroristeihin ja syy mediamme on anarkistivasureitten miehittämää ja näin sen huomaamme poistoina palstoilla.
Tämäkin menee anarkistien toimesta poistoon mutta olen tallentanut sen uusintoihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial91666Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1301661Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2071053- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3877- 10855
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48853Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks31845