MARTINA AITOLEHTI
Olen 35-vuotias urheilija, gladiaattori ja kahden tytön äiti. Liikunta ja hyvinvointi ovat olleet elämäntapani jo pienestä tytöstä lähtien. Lapsena liikkuminen on tapahtunut yleisurheilun ja hevosten parissa, vanhemmalla iällä kestävyyslajit ovat vieneet mukanaan.
Muutama detsku unohtui CV:stä....
Olen 35-vuotias urheilija, gladiaattori ja kahden tytön äiti. Liikunta ja hyvinvointi ovat olleet elämäntapani jo pienestä tytöstä lähtien. Lapsena liikkuminen on tapahtunut yleisurheilun ja hevosten parissa, vanhemmalla iällä kestävyyslajit ovat vieneet mukanaan.
Muutama detsku unohtui CV:stä....
Vastaukset 18
Vanhimmat
Juu tais muutama meriitti tosta tekeleestä päästä unohtumaan . Mitään ei puhuttu teiniaborteista , pallonpotkijan salapanona olemisesta , avioliiton rikkomisesta vedonlyönnin tuloksena Levin vessan lattialla imutellessa, varakasta miestä kupaten yhteiselo on sitten jatkunut, kesäistä julkitullutta syrjähyppyä ja eroyritystä lukuunottamatta . Pahoinpitelyssä on taas kunnostauduttu ja syytteiden nostoa odotellaan . Ammatillisia ansioita on sitten jo vaikeampi löytää .työnään tää on pitänyt törkymissikisojen vetämista , laulajaa tästä levy-yhtiö yritti leipoa epäonnistuen surkeasti . Tosi- tv kinkereissä tää on ollut tyrkkynä useasti. Nyt on tapetilla taas uusi kusetus —kouluttamattomana puuhaillan hyvinvointi bisnestä toisen tampio pariskunnan kanssa - mitähän tästä sitten seuraakaan
Juu ei kehuttavalta näytä, eikö se ole ylpeä elämänsä näistä puolista kun ei kokaan niitä itse tuo esille, elkös sen pitänyt olla erehtymätön ja virheetön ,joten eikö nää usein mainitut tosiseikat ole sen elettyä elämää joita ei tarvitse katua — miks sitten piilottaa ne aina
Gladiaattori. Onko tuo ihan idari? Ei se ole mikään ammatti..BUAHHAAAAAA
surkeista surkein gladiaattori. ei pysyny edes tolpillaan. mikä pn urheilulaji. syrjähypyt, yöjuoksut ja turpiin mätkiminen, sekä potkut.
Täytyy myöntää, onhan se taitolaji, osata laittaa näinkin monta valhetta noin lyhyeen esittelyyn.
- Ei ole urheilija, vaan normi taviskuntoilija ja huomattavan heikko kestoinen. (pian taas lomalle lepäämään?)
- Ei ole gladiaattori (hän oli viihdeohjelman esiintyjä, eikä edes mitenkään hyvä siinä)
"Gladiaattori (< lat. gladiator, miekkamies) oli Rooman valtakunnan aikaisten taistelunäytösten esiintyjä vuosien 300 eaa. ja 440 jaa. välillä. Aluksi gladiaattoreina toimivat sotavangit ja muut orjat, mutta myöhemmin gladiaattoreiksi värväytyi myös vapaita roomalaisia. Gladiaattorit taistelivat gladiaattorinäytännöissä toisia gladiaattoreita tai eläimiä vastaan. Gladiaattoritaistelun häviäjä menetti usein henkensä, mutta suosituimmat taistelijat säästettiin, ja he saattoivat jatkaa uraansa pitkäänkin. "
(Wikipedia)
- Liikunta ja hevoset eivät kuuluneet köyhän Riihimäkkeläis-rääpäleen elämään. Se että juostaan ja pelataan koulun voikkatunnilla, ei ole sitoutunutta liikuntaharrastusta, vaan kuuluu osana koulun opetussuunnitelmaan.
Hevosta se ei omistanut (eikä omista vieläkään, ne konit ja kaakit omistaa perijäpoika).
Näin tämä valheiden verkko taas rapisee ja jäljelle jää vain raadollinen totuus.
Joka ei ole kummonen , kun tosta naisesta puhutaan. Mikä saa sen valheista kiinni jäätyäänkin toistelemaan tota lapsellista historiaansa , kaikki totuus ja kohut siitä löytyy netistä , jokainen voi tarkistaa juttujen todellisen perän milloin tahansa ,mikään valkopesu maailmassa ei niitä muuksi muuta —häpeäis edes vähän
Minne unohtuivat Infcluencer, Ambassador ja Fife?
Onko Puhdistamo heivannut maran?
Seisotetaanko täällä ketjuja ja kommentteja Mäntylän takia?
Hohhoijaa...
Seisotetaanko täällä ketjuja ja kommentteja Mäntylän takia?
Hohhoijaa...
Tänään on urheilugaala ja upeaa nähdä urheilija Aitolehti upeana siellä. Mitä pukee päällensä? Onko mies mukana?
Jotain tyylikästä kuitenkin. Martinalla on tasainen ja varma tyyli.
Aivan, mitä ihmettä? Miksei Suuri Urheilijamme mennyt Urheilugaalaan? Vaikka Ninnun-Nannun kanssa? Kyllä taloudenhoitaja olisi hoidellut penskat ja pojun, tomuttanut petivaatteetkin iltatoimikseen.!
Postailee kuvia, poistelee kuvia - varsinkin kun kommentit ei mairittele. Hauskaa on, ettei tajua ettei tajua noita ironisia kommentoijia! Ja ikävää kun Katariinakin meni kommentoimaan "negatiivisesti" - poispois vaan ja uusi yritys, uusi kuva korjatuin asetuksin. Varsinainen asiantuntija - luulis hävettävän, ettei itse edes tajunnut :) Mikä tää soberlife -juttu on - tipaton tammikuu, vai?
Ottiko Mara sen kuvan pois missä Laakkonen kommentoi pyörän virityksiä. Olivat päin hanurista. Mutta ei haittaa ehkä Marasta tulee palomies kun tämän päivän testit meni täydellisesti.Ei ehtinyt urheilugaalaan.
Ottipa hyvinkin poijes. Samoin edellisen Katariinan kommentoiman kuvan, missä Mara kehui itseään tosimimmiksi ja Katariina hieman piikitteli leikillään.
Mara on ehkä hyväkuntoinen fyysisesti, mutta mieleltään niin kovin epävarma.
Eiks se oo just narsistien ongelma?
Martina ei kestä minkäänlaista kritiikkiä. Ei edes sitä, että pyörän satulan korkeudesta huomautetaan. Uudet kuvat framille kun vanhoja kyseenalaistetaan. Laakkosta Martina tuskin kehtaa bannata instastaan.
Narsisti ei kestä arvostelua