Hopeavedestä

miksi.ei.saisi.käyttää

https://yle.fi/uutiset/3-10023498
Uskomatonta tämän päivän Suomessa. Uutisessa kerrotaan, että poliisi on kuulustellut äitiä, joka antoi lapselleen hopeavettä kun hän oli sairas. Eli äiti siis korvasi mahdollisen antibioottikuurin hopeavedellä.
Suomessa tehty hopeavesi ei ole myrkyllistä. Ei varsinkaan silloin, jos sitä otetaan pieniä määriä. Nyt Fimea ja lääkäriliitto ja ties ketkä, ovat hopeaveden käyttäjien kimpussa. Hopeavedessä täytyy olla todella tehoa, jos Fimea ja lääkäriliitto vastustavat sen käyttöä. En ymmärrä mitä pahaa on siinä, jos hoitaa lastaan luonnonmukaisesti ja välttää antibioottikuurin.

Hopeavesi voi olla vaarallista, jos se on tehty epähygienisissä olosuhteissa. Siksi ulkomailta ei saisi tilata hopeavettä, kun sen alkuperästä ei voi olla varmuutta. Itse olen käyttänyt hopeavettä lähinnä pyykin huuhteluaineen lisänä ja muutenkin siivouksessa. Olen ostanut hopeaveteni Suomesta luontaistuotekaupasta.

2

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiolesyötävää

      Luonto ei ole sitä että otetaan jotain vitun hopeavettä niin että kakaralle jos sitä annetaan niin aiheutetaan syöpää.

      Aikuinen voi juoda vaan mitä tahansa paskaa mutta lasta ei saa sillä tuhota. Mistä vitusta tiedät ettei ole myrkyllistä sillä johan se nimikin jo sanoo sen ettei ole syötävää.

    • Hopeavesi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      20
      13819
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      153
      5440
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      199
      5076
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      68
      4176
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3541
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3048
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2842
    8. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      36
      2479
    9. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      275
      2056
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1801
    Aihe