Evoluutioteoria on nimitys

muistuttaaja

opille, jolle ei löydy reaalimaailmasta mitään vastinetta.

14

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiKestäTotuutta

      Aloitus on malliesimerkki siitä, miten uskonto aiheuttaa ihmisissä pakonomaista valehtelua.

    • Ketähän aloittaja yrittää pettää?

    • Aloitus_ei_jatkoon

      "Evoluutioteoria on nimitys opille, jolle ei löydy reaalimaailmasta mitään vastinetta."

      Onpa naurettava oksymoroni. Tosiasiahan on, että evoluutioteoria perustuu nimenomaan reaalimaailmassa havaittuun evoluution; evoluutioteorialla selitetään mistä tuossa mainitussa havaitussa evoluutiossa on kyse. Täten ei siis tarkoita yhtään mitään, että evoluutioteoria voisi olla nimitys opille, jolle ei löytyisi mitään vastinetta reaalimaailmasta.

      Näemme tällaisissa aloituksissa vain ja ainoastaan sitä, miten hihhulien tilanne käy yhä surkeammaksi. Mikä tahansa koiranoksennuksen näköinen ja hajuinen ajatus käy heille ideaksi tulla tekemään aloitus foorumille. Tai jos kyse on vain trolleista, niin miten surkeaa täytyy heidän elämänsä olla, että he vaivautuvat moiseen?

      Eikä tätä jälkimmäistä kohtaa voida sivuuttaa vain heittämällä takaisin, että miten surkeaa täytyy olla jos vastaa tämmöiseen, koska Poen lain mukaisesti emme voi tietää onko kyse aidosta idiootista, vai aidosta kusipäästä. Siispä on hyvä varmuuden vuoksi vastata. Ei se ole totuudelle haitaksi, että kerromme vaikka näennäisen tarpeettomasti toistellen, miten perseestä kreationismi on.

      • aloittajaoikeassa

        "Onpa naurettava oksymoroni. Tosiasiahan on, että evoluutioteoria perustuu nimenomaan reaalimaailmassa havaittuun evoluution; evoluutioteorialla selitetään mistä tuossa mainitussa havaitussa evoluutiossa on kyse. Täten ei siis tarkoita yhtään mitään, että evoluutioteoria voisi olla nimitys opille, jolle ei löytyisi mitään vastinetta reaalimaailmasta."

        Aloittaja on aivan oikeassa: "Olen osoittanut, että evoluutio ei voi olla perusilmiö eikä satunnainen ilmiö. Käytännössä tämä tarkoittaa, että evoluutiota ilmiönä ei ole olemassa. Se on vain kuvitelmaa ja sellaisena se on ihmiskunnan tieteen historian suurin harha-askel." (artikkelista evoluutioteorian kumoaminen)


      • Turpiintuollaisille

        Niinköööööö, ja nyt on aika sinun kertoa jokin aito evolution todiste. Ai ei nyt satu tulemaan mieleen? Tyhmä? kaksinaamaisia

        Vitsi näitä katuevokkeja. Meinaan että täällä thaikuissa on ihan liian kanssa näitä ladyboy tyyppejä. En voi ymmärtää sitä. Siis miksi pitääyrittää esittää olevansa evo vaikka onkin oikeasti vain homo?


      • JyrinSairasMieli
        Turpiintuollaisille kirjoitti:

        Niinköööööö, ja nyt on aika sinun kertoa jokin aito evolution todiste. Ai ei nyt satu tulemaan mieleen? Tyhmä? kaksinaamaisia

        Vitsi näitä katuevokkeja. Meinaan että täällä thaikuissa on ihan liian kanssa näitä ladyboy tyyppejä. En voi ymmärtää sitä. Siis miksi pitääyrittää esittää olevansa evo vaikka onkin oikeasti vain homo?

        Jyri. Milloin vastaat kysymykseen JT-lahkon johdon moraalista heidän käskiessään maailman JT yhteisöjä salaamaan pedofiilitapaukset viranomaisilta? Kahden aikuisen ihmisen välinen homoseksuaalinen suhde taitaa aikuisten oikeasti olla moraalisesti paljon hyväksyttävämpää kuin lasten raiskaaminen ja sen salailu. Sinun mielestäsihän homot pitäisi tappaa.


    • Pökäleonpökäle

      Avaaja kertoi tieteellisen faktan.

      Jos olet eri mieltä niin kerrohan se evoluution todiste linkittämättä tänne koko TalkOrifginsia, heheeh!



      Olen varmasti miljoona kertaa yrittänyt saada tälläkin palstalla jonkun itsevarmana esiintyvän homoevokin kertomaan että mikä on hänen mielestään paras evoluution todiste.
      Vastausta odotan yhä.
      Ja eikö olekin niin ettet sinäkään sitä tiedä?

      Sinulle paras evoluution todiste lienee se että koska pidät enemmän miehen anuksesta, jos olet mies, joka et tiedä olevasi, heheh, niin kuvittelet evoluution etenevän noin.


      Luehan tilastoja. Seta hehkutti vuosi sitten e kuumana että avioliittoja odottavia homopareja on tuhansia. No montako oli kun totuuden hetki tuli? Alle neljäkymentä paria joista monikaan ei ole enää yhdesä!


      Miten tässä kävi? Lehdistö huomasi tulleensa pahemman kerran harhaanjohdetuksi kuten koko suomen ajatteleva kansa jotain Kiasman homopäällikköä lukunnottamatta joka jaksaa pitää teemaa yllä.

      • A.Teisti

        Miksi sinun pitää koko ajan jauhaa jostain homoista? Homous ei liity mitenkään aloitukseen.

        Ahistaako sinua niin hirveesti, kun et pysty kumoamaan evoluutioteoriaa? Tai häivyttämään evoluution todisteita? Miksi on niin vaikea hyväksyä todellisuutta?


      • JyrinSairasMieli

        "Vastausta odotan yhä."
        Jyri. Milloin itse vastaat kysymykseen JT-lahkon johdon moraalista heidän käskiessään maailman JT yhteisöjä salaamaan pedofiilitapaukset viranomaisilta? Kahden aikuisen ihmisen välinen homoseksuaalinen suhde taitaa aikuisten oikeasti olla moraalisesti paljon hyväksyttävämpää kuin lasten raiskaaminen ja sen salailu. Sinun mielestäsihän homot pitäisi tappaa.


    • evojyrähdys

      Jyri itse on oiva todiste evoluutiosta. Kuinka evoluutio yrityksen ja erehdyksen kautta hakee parasta tapaa elämän säilymiseen. Ja kuten Jyrin tapauksessa niin välillä evoluutio myös mokaa massiivisesti.

      • Jyrionnihantyhnmä

        Joo, Jyri on ihan peestä kun kyselee koko ajan aonaihmisten perään, sillä kaikkihan tietävät sen että lukemattomat apinnaihmislajit syrjäyttivät aina edeltäjänsä nin tarkoin ettei luun palastakaan jäänyt jäljelle edellisistä.


      • JyrinSairasMieli
        Jyrionnihantyhnmä kirjoitti:

        Joo, Jyri on ihan peestä kun kyselee koko ajan aonaihmisten perään, sillä kaikkihan tietävät sen että lukemattomat apinnaihmislajit syrjäyttivät aina edeltäjänsä nin tarkoin ettei luun palastakaan jäänyt jäljelle edellisistä.

        Apinaihmisten fossiileja on löytynyt tuhansia ainakin kahdeksasta eri lajista. Milloin lopetat moraalittoman valehtelun? Ja ennen kaikkea Jyri. Milloin vastaat kysymykseen JT-lahkon johdon moraalista heidän käskiessään maailman JT yhteisöjä salaamaan pedofiilitapaukset viranomaisilta? Kahden aikuisen ihmisen välinen homoseksuaalinen suhde taitaa aikuisten oikeasti olla moraalisesti paljon hyväksyttävämpää kuin lasten raiskaaminen ja sen salailu. Sinun mielestäsihän homot pitäisi tappaa.


    • Tosioutoatieteensilmin

      Näkisipäs sen päivän että joku kertoisi sen oikean evoluution todisteen pelkkien tyhjien luulemisten sijaan joita on helppoa tyrkyttää.

      Ajattelehan että YKSI ainoa pitävä todiste evoluutiosta riittäisi. Siis vaikkapa se aito apinaihmisen luuranko.
      Vaan missä se on? Ei niin missään vaikka jokainen evoluutioon sokeasti uskovat tietää että tokihan niitä aälimuotoapinaihmisiä kuuluisi olla sekä elossa että maan alla pilvin pimein. Tosi kummallista että evoluutio on totta mutta ei edes yhtä ainoaa apinaihmisitä ole ikinä nähty!!!

      • HenkisenSairaudenHinta

        Yksi pitävä todiste on eliölajien lähes täydellinen muuttuminen eri maailmankausian.
        Apinaihmisfossiileja on tuhansia kahdeksasat eri lajista.
        Euroopasta on löydetty yhdestä ainoasta luolasta heidelbergensisien ja nedujen välimuotoja ainakin 32 yksilöstä.
        Afrikasta on löydetty heidelbergensisien ja sapiensien välimuotoja.

        Hyvän moraalin omaavaa jehovantodistajaa ei ole taidettu löytää mistään. Jokainen heistä on valmis salaamaan seurakunnassaan tapahtuvat lastenraiskaukset viranomaisilta, koska lahkon hallinto niin käskee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      62
      3964
    2. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      716
      3785
    3. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      398
      3581
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      81
      3397
    5. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3149
    6. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      2638
    7. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      50
      2605
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      120
      2493
    9. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      14
      2169
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2159
    Aihe