Kuten peruskepu Paavokin aikoinaan.Paljasti vaalisalaisuutensa että äänesti Vanhasta.Ja miksiköhän?Tietenkin siksi kun ennen vaaleja ilmoitti jatkonsa riippuvan kepun kannatuksesta.Viimeinen rypistys koittaa saada kannatukselleen jatkaa pääkanisterina.Mutta onneksi vanha kunnon Pade ei pettänyt meitä vaan ottaa ja vie kepuleilta ainaskin puolet äänistä!
Sipiläpä seosaa!
Ihhaahaahepohirnahtaa
350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sipilä ei totisesti ole järjen jättiläinen. Uhosi valtaan päästyään norminpurku talkoista ja kakkarastaan. Aivan syvältä per...tä ne toopen touhut.
Pienipalkkaista suoritusporrasta kyykyttää...eilen julkaistiin sanomalehdissä Kikyn vaikutusta työaikaan . Aivan naurettavaa, kun Kelassa tehdään keskiviikkoisin 12 min, siis oikeasti 12 minuuttia pidempi työpäivä. Verotoimistoissa 6 min jatkettu päivittäistä työaikaa. Sitten nuo lomarahojen leikkaukset.
Kuinka se itse osallistuu talkoisiin tai eduskunta ja hänen monet, monet avustajat, alaiset, henkivartija kaarti sekä palveluskunta????
Ajatelkaa: Missä tuntuu OIKEASTI 6 min työajan lisäys tuottavuudessa? Jos ihminen on tottunut lähtemään työpaikaltaan vaikkapa klo 16, hän odottelee sen 6 minuuttisen vaikka takki yllään ja ei taatusti tee enää työtehtävää.
Kukahan se näiden nerouksien arkkitehti on ja muut pöljät hyväksyy. Laittakaahan työttömät nyt ahkerasti Sipilän konttoriin niitä aktiivimallin työhakemuksia!!! Näkee tolisko mitä sai aikaan.
Sipilä on velvollinen palkkaamaan kaikki työttömät töihin omiin ja osa omistamiinsa sekä sukunsa firmoihin, kun niitä on tuettu valtion rahoituksilla. Ottakaahan selvää missä niitä on ja ei muuta kuin hakemuksia rustaamaan.
Ahasta tuleepi Sipilän Kempeleen kortteeriin kun Euroopan maat alkavat palauttamaan pakolaisia takas Suomeen.