Miksi Kiuruvedellä on kulttuuritalo?

Miksi Kiuruvedellä on kulttuuritalo, kun ei ole kulttuuriakaan?
11599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihan hyvin voitaisiin järjestää vaikka TALENT kilpailut - ja siten saada selville millaisia kykyjä kunnassa asuu !

Äänestä

Hyvä paikka näkee jotain muutakin kuin etummaisen niskan kun hyvät penkit .On esityksiä ollutja tulee olemaan.

Äänestä

Kyllä Kiuruvedellä kultturia löytyy,vaikkei sitä tyhmempi heti huomaa,,,,,

Äänestä

Kulttuuritalolla voisi järjestää valehtelun Suomen mestaruuskisat. Joku Kiuruveden kepulainen poliitikko sen kisan voittaisi takuuvarmasti. Näin kotikaupunkimme saisi maan- ja jopa maailmanlaajuista mainetta ja turistitkin kaikkialta maailmasta rientäisivät ihastelemaan näitä planeetan parhaita valehtelijoita. Majoituskapasiteettia tulee kuitenkin ensin lisätä muutamalla tuhannella vuodepaikalla etteivät turistit joudu yöpymään taivasalla.

Äänestä

Järjestäkää nakumaraton, Heikkinen tuomariksi.

Äänestä

Kuka on Heikkinen?

Äänestä
  • Sanansasyöjä maitovalas " kansan" edustaja.

    Äänestä

Hyviä ehdotuksia! Kyllä talolle käyttöä löytyy kunhan kuunnellaan kansan karttuista kättä.

Äänestä

Joku MIster Fittnes kisat olisivat siinä lavalla hyvä järjestää..olisi naisillakin silmänruokaa, kun JOhn Wayne pullistelisi tangat jalassa, tai peräti ilman jos alakerta on paremmin varusteltu kuin yläkerta.

Äänestä

Heikkinen voisi esittää stand up- komiikkaa kertomalla kuinka Sipilä on tehnyt omaisuutensa omalla rehellisellä työllään. Sekä vääntämällä vitsiä siitä, kuinka keskustapuolue on nostanut suomen nousuun. Varsinaisena huipentumana olisi sitten juttu siitä, kuinka aktiivimalli auttaa työtöntä.
Kyllä olisi kaikilla hauskaa niin, että hampaita purtaisiin yhteen silviisiin jotta kirkuna kuuluisi.

Äänestä

..Ja ikkäänkuin encorena heittäisi sketsin 400 metrin taksimatkasta kansan piikkiin, jossa muka riitautui taksikuskin kanssa ja sitten meinasi näpit palaa, kun antoi itse jutun lehteen. Kyllä suosionosoitukset olisivat myrskyisät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


culdurelli kirjoitti:

Miksi Kiuruvedellä on kulttuuritalo, kun ei ole kulttuuriakaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu