Ihmettelen syytöksiä. Vaikka Laura Huhtasaari olisi koko työnsä plagioinut hän olisi pätevä presindentiksi. Normaalia mustamaalausta.
Lauran plagiointi syytökset
10
121
Vastaukset
- EiSyytetäEnnenTutkintaa
Kun tutkimukset on tutkittu ja Laura on todistettu syyttömäksi plagiointiin, niin Lauran on EHDOTTOMASTI haastettava KUSIPÄÄMULKUT oikeuteen ja vaadittava kunnon korvaukset ja julkinen anteeksipyyntö.
- Viestintää
Ihan normaali käytäntö. Asiassa voi olla jonkun mielestä jotain perää ja siksi katsotaan, että pitääkö asiaa tutkia tarkemmin.
Huhtasaaren pitäisi vain sanoa, että hyvä että asia tutkitaan, koska se näyttää, että ei ole ollut plagiointia.
Huhtasaari teki virheen kun rupesi täsää vaiheessa uhriutumaan. - ääriuuvatti
Myös Halla-ahon väitöskirja kannattaisi tutkia...
- kopy
Kaikkien opiskelijoiden gradut ja muut lopputyöt pitää tarkistaa. Varsinkin nykyisin opiskelijoilla on tapana yhdistellä paria toisten tekemää opinnäytettä ja muuttaa hieman sanamuotoa.
Luulen, että ala kohtaisesti tarkasteltuna suurin osa on mukaelmia vanhoista töistä.- Missä_Haaviston_gradu
Missä Haaviston gradu?????????
- Hieno.Mies
Pekka on toiminut professorina ulkomaisissa yliopistoissa!
- valeproffana--
Hieno.Mies kirjoitti:
Pekka on toiminut professorina ulkomaisissa yliopistoissa!
Ylioppilas toiminut valeproffana????
- hahahahahahahahhh
valeproffana-- kirjoitti:
Ylioppilas toiminut valeproffana????
Ei ole rikos Suomessa jos toimii valetehtävissä ulkomailla.
- GraduVähänKesken
Kaikki gradut ja muut opinnäytetyöt on tarkistettu plagioinnin varalta jo useiden vuosien ajan. Kaikki opinnäytetyöt sisältävät muiden tekstejä, mutta kun muutetaan teksti toiseen asuun ja laitetaan asianmukaiset VIITTEET, niin se on OK. Kukaan ei voisi tehdä gradua tai väikkäriä ilman lähdeaineistoa, se on fakta.
- PaskatJoHuosuissa
Joo, ei ole OK, kun pitkät pätkät on kopioitu suoraan muiden Graduista, ja nämä lähteet jätetty kaikki mainitsematta. Kaiken kukkuraksi Huhtasaari vielä kieltää kaiken, vaikka nalkkiin jäi. Nyt hattu kouraan ja nöyrä anteeksipyyntö olisi paikallaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse303972SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2633915Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1343461Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky873460Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222317Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341833Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575591708- 371640
- 321521
- 931475