Vaikka meidän yhteys onkin pätkinyt lähiaikoina. Olet ajatuksissani jatkuvasti.
Vähän tyhmää kirjoittaa tänne, puran tämän levottoman olon vain johonkin.
Vähän tyhmää kirjoittaa tänne, puran tämän levottoman olon vain johonkin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Laita nyt joku tunniste :(
👀 ?
Ei täälläkään ole ketään tuttuja missään enää. Kuolen tähän nykyiseen elämään varmasti.
Samat terveiset naapurikaupunkiin. En voi unohtaa tai lakata välittämästä. Ankeaa silti ajatella olleensa vain roskis jollekin. Mut elämä on. Paskaaks tässä.
Roskis ? Tyhmä? Nyt ei kyllä natsaa, vaikka kaikki muu kyllä.
En minäkään unohda sinua nainen. Aina olet ajatuksissani! Levoton olo ja kaipaan sun näkemistä erittäin paljon. Siis kunhan olet hän. Yhteyteen vielä että onneksi se kuitenkin on, vaikka välillä vähän pätkiinkin. :)
Missä päin?
Nokian kaupunkiin
Rannikkolla ollaan...
älä trollaaa. Meni Nokialle
Minulta sitä kysyttiin eikä sinulta trolli!
S-naikkonen. Älä viiti tehdä itestäs tähteä.
Ei osunut rannikko eikä Nokia. Olen silti sinisen taivaan kirkkain tähti.
Hahhhahha. Palstatyrkystä tähteyteen. Salli minun nauraa. JOS ainoa keino saada miestä on palstalla vonkaus niin aika heikko on markkina-arvosi. Lihava, vanha, ruma varattu vai hullu? Miksi ei flaksi muualla käy?
Oikein ihanaa lauantaita sullekin! :) Elämä hymyilee ja jatkan päivää muualla kuin palstalla muita mollaten. Koita sinäkin löytää elämääsi muuta sisältöä.
Kyllä unohdat viimeistään 90- vuotiaana. Aika tekee tehtävänsä.
Välillä kyllä tuntuu,että olis järkevämpää unohtaa hänet. Ei vain pysty, jotai puoleensa vetävää saman kaltaisuutta.
Pätkii se mutta ihan sinun toimesta. Toki käsitän mielenkiinnosta jota edität mulle on tuo sun ihastus. Mutta kuten itsekin ymmärrät ettet antanut sitä mitä hain. En toki voi sitä päin naamaa sanoa. Mutta pätkii yhteys ja sinä tätä sirkusta vedät.
Ehkä on niin parempikin jos toinen haluaa rakkautta ja toinen vaan reikää.
Ei voi tietää, mitä toisen päässä liikkuu, varsinkaan naisen, joilla perus flirtti-ilme lähes aina päällä? Signaalit pätkii, kun on epävarmuutta ilmassa. Kaikkihan lähtee itsestä eli olenko minä riittävä toiselle? Huoline murheineen, tilanne epätyydyttävä silloin vielä vähemmän toivoa paremmasta?
Onko sillä se ilme kaikkien muidenkin kanssa vai vain sinun? Tai sinun ja joidenkin muiden?
Ei voi tietää, kun en stalkkaa häntä. Stalkkaus on vähän kuin kirosana. Naiset ei tykkää, et heitä stalkataan.
eräs katosi
Taitaa olla yhteyksissä joku vika. Tykkylumi tehnyt tehtävänsä.
eräs mitä mietin.
Juuri tuon aloituksen sanat voisin sanoa sinulle J. Olen tulkinnut, että haluat etäisyyttä minuun...
Minäkin voisin sanoa samalla tavalla, jos yrität keskustella ja toinen yleensä sanoo vain muutaman sanan ja menee mieluummin muiden kanssa juttelemaan niin eipä siinä voi muuta ajatella.
Sama tunne itselläni. Kun olisi tilaisuus jutella ihan vain kaverina tms. Hän on poistunut paikalta. Osoittanut huomionsa muualle tai mennyt ohitseni hiljaa, hymyilemättä. Yhteiset hyvät keskustelut ja naurut ovat jääneet taakse. Hän kuitenkin mielessäni liian usein. Kai minä olen se hölmö työkaveri johon testailtiin, että flirtti toimii. Nyt varmasn jo uusi mato koukussa... Näin olen vähän tulkinnut ja siksi vetäytynyt. En ole mikään lelu!
Siis J:ltä J:lle(kö)?
Äskeinen vastaukseni, joka oli pelkkä joo, poistettiin? Mutta sama vast edelleenkin.
Jos joku sanoo että ei halua pitää yhteyttä pitäisi se ymmärtää. Turha roikkuminen on sairasta ja pahentaa vain pahaa oloa. Tänne kirjoittaminen auttaa ehkä hieman mutta unohda sellainen ihastus jota et tule koskaan saamaan. Unohda älä roiku.
Mitä sanoistani et ymmärtänyt? Mielestäni se, että sanoin että en halua olla missään tekemisissä kanssasi enää koskaan, on riittävän selkeä ilmaisu siitä, mitä haluan! Ei vaan tunnu menevän jakeluun..
Vois jelpata hommaa aika lailla kun kertoisit tuon sille itselleen etkä tuntemattomalle nettipalstalla. Tai jos oot jo sanonut niin miksi kuvittelet täällä enään perääsi huutelevan.
Koska ehkä se oli se toinen joka sen suhteen lopetti ja taisi ottaa aika koville tuolle itsetunnon päälle.