Voin auttaa poliiseja jos ne lukevat tätä, tapaus Sillanpään nesteyspusseista ja metan käytöstä. Näin tarkka ohjeistus nacl 0,9% käytöstä amfetamiinin yhteydessä on pakko tullut lääkäriltä ja molemmat aineet ovat samasta paikasta. Kiitos ja näkemiin.
Sillanpää ja nesteytys
4
264
Vastaukset
- linnaanvaa
Minusta Sillanpään rikosta suurentaa vielä se että hän salaa sen mistä ja keneltä hankkii huumeet. Eli salaa jotakin joka jatkaa hämäriä puuhiaan ja tuhoaa ehkä satojen muiden elämää.
- VanitasVanitatumEtOmniaV
Lain mukaan ei ole pakko sanoa, eikä se myöskään vähennä tuomiota. Vasikoinnista voi menettää henkensä,sormia, tai vähintään kavereita. Miksi siltsu kertoisi yhtään mitään, mitä ei ole pakko kertoa? Lisää vaan tutkimuksia, oikeudenkäyntejä ja niin edelleen. Tyhmä olisi jos kertoisi omassa tilanteessaan.
Metukka-Siltsu saa kaman joltain joka saa sen jostain eli joku käyttäjä tai väliportaan myyjä jäisi kiinni. Saisi sakkoa tai joutuisi vankilaan. Amfetamiinin ja metamfetamiinin käyttäjäpiiri on suomessa niin vankka että yhden tyypin kiinnijäänti ei vaikuta mitään.
Eikä edes isomman organisaation, koska uusi syntyy nopeasti . Kamaa tulee itä-euroopasta jossa se valmistetaan. Varmasti lånnessäkin on labroja, vaikka siellä vedetään enemmän kokaiinia.
- lakikoeikiellä
Aikookohan äijä jatkaa muinamiehinä autolla ajoa noin sekavana huumepäissään, huonosti käy vielä jollekulle.
- Tietenkäänei
Tottakai ajaa! Eihän meseä voi jättää ruostumaan !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818