Onko Putin murhaaja?

Maidanin aukiolla venäjämieliset ampuivat mielenosoittajia. Siitä seurasi Putinin operaatio, joka johti Krimin miehitykseen ja tuhansiin kuolemanuhreihin Itä-Ukrainassa.
Aleppossa Venäjä väitti väitti taistelevansa Isisiä vastaan, mutta osoittautui, että se se tappoi tuhansittain siviilejä Assadin vastustajia, naisia ja lapsia.
Nyt Venäjä on Syyriassa ainoa ulkopuolinen taho, joka jatkaa Syyriassa tappamista oman valtapolitiikkansa vuoksi.

12

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottatuoon

      Juurikin näin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Taiat olla aikamoinen vakehtelijaseko.. Häpeä jo!

    • Anonyymi

      Jönäspelle päässyt lataamosta. Ei olekkaan olut pitkään aikaa surkeita Venäjämollauksia!

    • Anonyymi

      Kuoli Venäjällä yleiseen sairauteen nimeltä "Toisinajattelija". Tulee vielä aika, kun Putinin rikokset Venäjän kansaa kohtaa selvitetään. Olen rajantakana käydessäni aina kehoittanut venäläisiä rohkeasti tekemään vallankumouksen, jolla tuo Kremlin nykyinen rikollisporukka syrjäytettäisiin.

      • Anonyymi

        Ketä tilalle vbaktiantiltuääliö,?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jo silloin kun Putin tuli valtaan 20 v sitten tiesin mitä on tulossa. Putin oli salaisen poliisin päällikkö ja on sitä vieläkin, älkää unohtako sitä.

      Hänen käsialaansa ovat monet hirmuteot oman valtakuntansa alueella ja rajoilla ja ulkomailla. Venäjällä ei mitään tärkeätä tapahdu ilman hänen lupaansa.

      Tilanne muuttuu kun eräät hänen kenraaleistaan syrjäyttävät hänet. Se tulee tapahtumaan aika pian. Hän joutuu tuomiolle ja tilalle tulevat uudet miehet ja uusi komento.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Putin on tapattanut satoja tuhansia syyrialaisia, joten eikö sellaista voi kutsua jo murhaajaksi. Sen päälle tapattamansa maanmiehensä ja -naisensa.

      • Anonyymi

        Onhan tuo nyt tapattanut toisinajattelijoita journalisteja, joten ei se uutta ole.


    • Ukrainan kriisi alkoi kun länsimielisten ukrainalaisten vallankaappauksella, missä venäjälle ystävällinen, demokraattisilla vaaleilla valittu presidentti syrjäytettiin.
      Siitä alkoi sisällissota Ukrainassa, josta länsimaat ovat syyttäneet Venäjää, vaikka sillä ei ole ollut mitään tekemistä koko konfliktin kanssa.

      Ukrainan hallitus on koko ajan kieltäytynyt neuvottelemasta sitä vastaan taistelevien ukrainalaisten kanssa ja siksi pysyvää rauhaa ei ole saatu aikaisiksi.

      Venäjä ei suinkaan vallannut Krimiä, kuten länsimaiden valhemedia uskottelee, vaan Krim liittyi vapaaehtoisesti Venäjään sen jälkeen kun ylivoimainen enemmistö sen asukkaista oli kansanäänestyksessä sitä vaatinut.

      Syyriassa Venäjä on ollut Syyrian hallituksen pyynnöstä puolustamassa lSyyrian laillisesti valittua presidenttiä, kun taas amerikkalaiset ovat tunkeutuneet Syyrian alueelle iilman kenenkään lupaa kaataakseen Syyrian laillisen hallituksen.

      Tiettävästi missään muualla ei ole venäläisiä joukkoja. Sen sijaan amerikkaisia joukkoja on lukuisissa maissa ympäri maapalloa sotimassa omin lupinensa ja kaatamassa hallituksia, jotka eivät ole suostuneet tanssimaan sen pillin mukaan.

      Rauha maailmaan saataisiin parhaiten siten, että Amerikka riisuttaisiin aseista kansainvälisen valvonnan alaisuudessa. USA ei tarvitse mitään sotilasaseistusta, koska mikään maa eei ole uhkaamassa sitä miltään suunnalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      76
      7636
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      129
      3039
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1894
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      71
      1718
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      129
      1557
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1492
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1202
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe