Työpaikat pakolla tarjottava lehdistössäkin

Abrahamm

, kuin ennekin oli, ettei ole huhaa tuettuja tarjolla !? Tais nousukausi ollakin veronmaksajien rahoittama !?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Abrahamm

      Tällaista nousukautta en ole nähnyt 50 vuotis urallani, että työpaikkailmoitus palstat ammottaa tyhjillään !??
      Hakkeri ei pidä kirjoituksestani ?

    • olityötäennen

      Minulla on omalla työllä hankittu velaton talo kauniilla paikalla järven rannalla ja ulkoilu ja harrastuspaikat lähellä. Nyt pitäisi löytää vain työpaikka jotta saisin uudet sukset hankittua ja tietenkin kaikkea muutakin täällä elämiseen liittyvää.
      Muutto ei tulisi kysymykseen sillä siinä tapauksessa joutuisin luopumaan kaikesta siitä minkä ylläpitoon nyt työpaikan tarvitsisin.
      En ole halukas asumaan taajaman ahtaissa vuokrakoloissa enkä saa unta katuliikenteen hälinässä.
      Muutenkaan en ole halukas maksamaan palkkatuloillani asioista joista en itse tykkää saati vielä niistä tuloista veroja makselemaan. Ja saahan kukin itse lain mukaankin päättää mihin rahansa laittaa.
      Ja miksipä muuttaisin koska puolisollani on hyvä työpaikka täällä .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe