Mikä on bluefinancen taktiikka?

fgdfgdfgdfgdfg

Eivät lähetä maksumuistutuksia eikä muitakaan viestejä kirjeitse, sähköpostitse taikka tekstiviestitse, vaikka velka on ollut ties kuinka kauan myöhässä.

Onko näiden taktiikka siis, etteivät asiakkaalle ilmota mitään, eikä täten vie perintään/ulosottoon vaan antaa olla vaan "unohdettuna" ja sitten joskus pamahtaa vasta viesti, että maksettavaa tämän ja tuon verran ?

Mielenkiintoista.

6

247

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannustaja

      ehkä olet hukannut muistutukset ja muut viestit. Voitko todistaa, ettet ole saanut niitä.

      • AAPEEAAPEEEPEEEAAA

        Ei, en ole, seuraan päivittäin sähköposti liikennettäni muista syistä, sekä tekstiviestejä, ei kertaakaan ole tullut mitään ilmotusta mistään.


    • whwywhwh

      Mikä mahtaa olla oma taktiikkasi, kun et voi eräpäivänä maksaa laskujasi?

      Mielenkiintoista.

      • PysyAsiassa

        ...tuako se sulle kuuluu pönde?

        Asiasta sen verran että samat kokemukset, ei kuulu mitään. Ekan erän maksutietoja sai noin 10 kertaa anoa kunnes ne lopulta tuli sähköpostiin. Seuraavalla kerralla 2. Erän kanssa sama juttu paitsi etten muistanut kysellä perään mutta huomasin jossain vaiheessa että on melkein 2 kk mennyt päivästä jolloin se olis erääntynyt. Nyt on yli 1/2 vuotta mennyt eikä mitään ole kuulunut. No ei väkisin, hiljaa olen myöskin. Heidän pitää näyttää toteen että ovat jotain lähettäneet, se ei ole velallisen homma.


    • Pomoonihankoonkor

      Kyllä mulle vaan lasku tuli ja miljoona tekstaria sekä kirjeitä kun maksu meni pitkäksi.

    • maksunaika

      kannattaa ottaa miljardivippi, jos ei tarvi maksaa takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      36
      2679
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      13
      1439
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1073
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      51
      1016
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      904
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      879
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      784
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      780
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      45
      770
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      686
    Aihe