Timber-Boxin tuomio.

halvallapääsi

Toimitusjohtajalle 3 kk ehdonalaista ja vientisihteerille sakkoa 100x65€. Yhteisvastuullinen korvaus Nordström yhtiöille 260.000€.

3

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nojoooops

      Eihän tällästä firmaa oo edes olemassa enää.

    • halvallapääsi

      Oli olemassa silloin kun rikos tapahtui! Omaisuus hukkaamiskiellossa kunnes korvaus on suoritettu.

    • googlaamalla

      Tämän päivän tilanne.
      Julkaistu 11.1.2017 10:09
      RP Group ja Timber Box oy yhdistävät voimansa Haminan—Kotkan satamassa

      Mekaanista metsäteollisuutta Haminan—Kotkan satamassa yhteistyössä palvelleet huolintayritys Timber Box Oy ja logistiikkayritys RP Group yhdistävät voimansa ja palvelevat asiakkaitaan tulevaisuudessa nimellä RP Timber Oy.

      Muutoksen keskeinen tarkoitus on parantaa asiakkaiden kilpailukykyä suoraviivaistamalla toimintatapoja ja poistamalla päällekkäisyyksiä. Yhteistyö jatkuu entistä tehokkaampana.

      — Olemme erittäin tyytyväisiä uuteen järjestelyyn, tämä antaa meille aivan uudet mahdollisuudet kehittää satamalogistiikkaa, toteavat RP Groupin toimitusjohtaja Petri Lempiäinen ja Timber Box Oy:n toimitusjohtaja Jan van den Wildenberg.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1681
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1622
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1535
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1402
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1364
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      898
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      885
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      441
      879
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      832
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      818
    Aihe