Voisiko joku kertoa, mitä on tapahtunut?

Mikä on saanut ihmiset tuohtumaan ja näin suurin joukoin aktiivisesti liikkeelle?

Viestien mukaan Celestasta halutaan päästä eroon, mutten löytänyt yhtään asiallista perustelua.
Luulisin, että perustellut asialliset viestit voisivat paremmin johtaa toivottuun lopputulokseen. - Vai onko tämä jokin uusi sovellus Törkytorstai-leikeistä 5-kymppisille?

Ovatko kirjoittajat todella tätä ikäluokkaa?

8

676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ärsytetty

      Lue oman viestisi alapuolelta lyhyt mielipiteeni.

    • Vanas

      Tälläisen ryöpyn voi saada aikaan yksi tai kaksi henkilöä. Sitä vain ihmettelen, onko tästä mitään hyötyä meille täällä kirjoitteleville. Ei kai seriffi siitä mitään kärsi, jos jutustelu täällä menee "örinäksi".
      Se ihmetyttää, miksei noita viestejä sitämukaa poisteta, ja niitä kuuluisia IP-lukkoja nyt käytetä. Seriffiä voi lähteä moittimaan tuolta palautelomakkeen kautta.

      • että.

        Ip-osoite on halvoissa liitymissä vaihtuva, aina
        kun yhteys avataan ip-osoite vaihtuu. Eikä palautus lomakkeen kautta saa mittään aikaiseksi sitä on jo kokeiltu, taidatpa olla aikas lailla naismainen mies.


      • Vanas
        että. kirjoitti:

        Ip-osoite on halvoissa liitymissä vaihtuva, aina
        kun yhteys avataan ip-osoite vaihtuu. Eikä palautus lomakkeen kautta saa mittään aikaiseksi sitä on jo kokeiltu, taidatpa olla aikas lailla naismainen mies.

        on yhdyssana. Kylläpä riittää sitten sinullakin aikaa sulkea ja avata uutta yhteyttä. Dymaaminen yhteys vaihtuu ehkä kerran viikossa tai kerran kuussa. Taidatpa istua jonkin kirjaston koneella, kukaan ei omalta koneeltaan viitsisi mokomaa terroria tuottaa.


    • Tania

      Uskomatonta juttua palstalla, ei voi kuin ihmetellä mikä saa aikaan näin naurettavaa käyttäytymistä aikuisilta ihmisiltä :(

      • aikaan.

        Poistamalla mielivaltaisesti viestejä, täällä
        näyttää olevan vallalla naisten mafia.


      • Tania
        aikaan. kirjoitti:

        Poistamalla mielivaltaisesti viestejä, täällä
        näyttää olevan vallalla naisten mafia.

        mafia tai sitten ei, toivottavasti tämä hömpötys loppuu yhtäpian kuin alkoikin, huvinsa kullakin;(


      • *Nainen*

        ...on tänne kyllä nyt eksynyt kiusaamaan. Eivät aikuiset voi noin kirjoittaa paitsi jos on lääkkeet ottamatta - ehkä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      156
      4392
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      71
      4119
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      3296
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      129
      2908
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      186
      2622
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      39
      1737
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      58
      1494
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      67
      1485
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      114
      1183
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      18
      1165
    Aihe