Eurajoen kunnan työntekijöille pikku pikku vinkki. Kävin Porissa kuppilassa muutama päivä sitten ja voin sanoa, että ei viitsinyt sanoa mistä olen tullut siinä porukassa.
Äijät kehuskeli mitenkä vievät kuin kuoriämpäriä Eurajoen `maalaissossuja` ja mitenkä syövät kädestä kun vähän heittää flirttiä peliin ja kuinka helppoa käydä rahastamassa rikasta kuntaa!!
Jumankauta, meidän kuntalaisten rahoja ei kyllä syydetä millekkään ulkopaikkakuntaisten rahastajille, ne on meidän verorahoja joista puhuttiin!!!
Jos ette osaa ammattimaista asioiden hoitoa, menkää kortistoon sieltä suojatyöpaikasta nauttimaan uudesta työttömien kyykytttämislaista!!!
kyllä hävetti
2
435
Vastaukset
- hallitusosaa
Kyllä niitä kusettajia on paljon, jotka hyötyvät Eurajoen kunnasta. Itsekin hyödyn useita satoja tuhansia euroja vuosittain. Kaikki tehdään lain mukaan eli laillisesti. Kyllä toi Sipilä on kiva pääministeri. Helpottanut osakeyhtiöiden toimintaa jne. Voin joka vuosi nostaa 100 000e verotonta osinkoa ja pääomatulot kierrättää Viron firmojen kautta laillisesti. Osan kierrätän Panaman ja caymansaarten kautta. Veroprosentti jää todella pieneksi ja pääsen koko ajan rikastumaan lisää ja lisää. 10V kuluttua mulla jo 60me rahaa ja tanssi senkuin jatkuu. Minulla ikää vain 30v ja nautin kaikesta tästä. Hyvä hallitus!!!
- Maalaiset
Ihan samalla tavalla homma toimii, kun kyse tavaroiden hankinnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1542908- 2352183
- 502148
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2371990Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä821456Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve391340- 1221178
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3171060Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65895