Kukaan järkevä ei tuo yritystään lieksaan kun äärivasurit on vastaanottamassa, näköjään sananvapaus on lieksassa kieletty ja kaikki muukin fiksu toiminta, piikkilankaa vain ympärille....
Suomi nousuun
12
275
Vastaukset
Oliko tuo päivän mietelause?
- PipotVaihtoon
Voi se hyvinkin olla mietelause. Jos maailmankuva on peräaukon kokoinen niin siinä voi tulla juuri tuollaisia "mietelauseita".
Hällä on vallan kummallinen käsitys sananvapaudesta ja muusta fiksusta toiminnasta. Olisiko perinnöllistä, syntymässä vioittunut, etanolien tai liian kuumassa pestyn villapipon aiheuttamaa?
Päästään vikaantunut näkee ns. selvänäkin salaliittoja ja äärivasureita joka puolella. Tällainen kun vetäisee viikon rännin niin vaimoparka pääsee hengestään, edellyttäen että hällä on vaimo. Jos ei ole niin sitten joku muu, esim. juopottelukumppani on vaarassa. - nottaJoo
PipotVaihtoon kirjoitti:
Voi se hyvinkin olla mietelause. Jos maailmankuva on peräaukon kokoinen niin siinä voi tulla juuri tuollaisia "mietelauseita".
Hällä on vallan kummallinen käsitys sananvapaudesta ja muusta fiksusta toiminnasta. Olisiko perinnöllistä, syntymässä vioittunut, etanolien tai liian kuumassa pestyn villapipon aiheuttamaa?
Päästään vikaantunut näkee ns. selvänäkin salaliittoja ja äärivasureita joka puolella. Tällainen kun vetäisee viikon rännin niin vaimoparka pääsee hengestään, edellyttäen että hällä on vaimo. Jos ei ole niin sitten joku muu, esim. juopottelukumppani on vaarassa.On avaaja siinä oikeassa että valvonta on nykyään kovin tiukkapipoista, ja hyviä avauksia poistetaan. Osasyy poistoihin on että juurikin eräs äärivasemmistolainen, tekee niistä aina ilmoituksia ylläpidolle.
- sitä-hoitamaan
Liekahan on ruokimo, lisää verovaroja tarvitaan siihen
- suomea.pitää.käyttää
Mitä lienevät lieka ja ruokimo? Palstalla pitää kirjoittaa joko suomeksi tai ruotsiksi. Mainitut sanat eivät tarkoita mitään kummallakaan kielellä. Poistoon.
- jopas.sattu
suomea.pitää.käyttää kirjoitti:
Mitä lienevät lieka ja ruokimo? Palstalla pitää kirjoittaa joko suomeksi tai ruotsiksi. Mainitut sanat eivät tarkoita mitään kummallakaan kielellä. Poistoon.
Sano se tälle pääpumppu-nimmarille, jonka viestit ovat sekavaa siansaksaa ja vielä tahallaan tehtyä.
- aikas-typeerää-ononon
Jos ei totuuksia kirjoita väärin -ne poistuvat tai poistatetaan,
-joo ei pysty kuin totuuksia ilmaisemaan suuntaa antavasti ja väärin kirotelemalla.
ruuhenlykkääjä lieksa vetkutelijoille aisasa kantajille
- näkyykö.natseja
Kyllä ns. suvaitsevaisetkin osaa " polkaista" on siinä saanut kyytiä työttömät, mopopojat, bmw autoilla ajavat, jopa presidenttiehdokaskin on haukuttu.
- jfhgkghsfgh
Elä välitä, Sipilä ja Orpo rakastaa köyhiä kun keksivät tämän uuden kyykytysmallin!
Hyvä etteä edes jotkut rakastaa! - työhalujenpuutettako
Miten voi olla työvoimapulaa, kun maahan on tullut tuhansittain työvoimapulan paikkaajia? Eikö ne rupea, vai eikö ne osaa tehdä mitään? Piti olla insinööreja, ja piti olla korkeastikouluettua porukkaa, ja kaikkea muutakin? Mikä mättää?
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801222200686436_pi.shtml
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575710
- 1145465
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h465067Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa313021Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue252521- 512498
- 432190
- 231920
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na151661Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta101622