Kertooko tämä mustasukkaisuudesta?

MarianneJulia

Pitäisikö mun pelätä ja mulla hälytyskellot soida, jos mies ehdottaa ensitreffejä hänen luonaan ja keskellä yötä vaikka asun 300km päässä hänestä, ehdottaa myös että voisin heti ensitreffeillä muuttaa hänen luo asumaan, kysyy minulta " ethän sinä mikään huora ole? ", kysyy myös että enhän ole kiinnostunut hänestä vain rahan takia.

9

778

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kellotsoijalujaa

      Aika erikoiselta kuulostaa!

    • Yksilöitä

      Mikään mainitsemasi kommentti ei herätä luottamusta. Pelätä ei tarvi, kun kieltäydyt kutsusta :)
      Kunnioitus puuttuu ja kuulostaa ala-arvoiselta ehdotukselta minusta. Suorasukainen kaveri taitaa olla? Kielenkäyttö loukkaavaa.

    • apuaaah

      No todellakin pitäisi.

    • MarianneJulia

      Tämä mies on ammatiltaan yrittäjä ja toimitusjohtaja. Vuositulot 70 000 - 100 000e. Tykkään hänen luonteessa monista piirteistä, hän on vahva, määrätietoinen, ahkera paiskimaan töitä, romanttinen, osaa ottaa naisen huomioon kun halusi viedä minut ravintolaan syömään, tykkää matkailusta, tykkää bilettämisestä. Komea ja nuorekas ulkonäkö plussaa.

      4 lapsen isä. Jokainen lapsista näyttää olevan läheisissä ja hyvissä väleissä isänsä kanssa, kaksi lapsista ala-ikäisiä, jos mies olisi hakannut lastensa äitiä niin tuskin saisi tavata lapsiaan ilman valvontaa?

      Mua alkoi kuitenkin hieman pelottaa ja tuntua oudolta siinä vaiheessa kun mies halusi että muutan heti hänen kanssaan yhteen. Haluaa minut kontrolliinsa, valvovan silmän alle?

      Kysyin myös mieheltä " ethän ole väkivaltainen? " , johon hän vastasi ettei tietenkään ole, mutta kukapa sitä myöntäisi. Mietin oliko tämä vaistoa vai kolkutteliko trauma edellisestä suhteesta koska sillon olin väkivaltaisen miehen kanssa, niin nyt helposti pelkään että mun kohdalle sattuu jatkossakin sellasia.

      Miehen yhteiskunnallinen asema tuo myös luottamusta, koska aiemmin olen seurustellut rikollisten kanssa niin nyt mulla kerrankin vaikuttais olevan hyvä mies.

      Mua ei miehen suorapuheisuus haittaa koska olen itsekkin suorapuheinen ja mietin että voisko tuo että haluaa heti muuttaa yhteen johtua vaan spontaaniudesta ja nähtäisiin toisiamme joka päivä, koska välimatka tuo ongelmansa ja mua ei nykyisellä paikkakunnalla pidättele mikään, koska töitäkään ei ole. Olen myös huomattavasti häntä nuorempi, ehkä siksi miettii olenko aidosti hänestä kiinnostunut, enkä esimerkiksi vaan rahasta? Ja entä jos tuo huora kommentti on sellanen ettei hän voi sietää sitä että mulla ollut muitakin miehiä, tosin ei siinä luulisi olevan mitään ongelmaa tasapuolisuuden nimissä koska onhan hänelläkin exänsä ja myös naisia ystävinä?

    • varovaisuuttakehiin

      Kuulostaa tosi epäilyttävältä jos tosiaan tuollaisia on ehdotellut. Minun hälytyskellot kalkattais ja suuresti. Eikä ollut huumoria?
      Ja siis ette ole vielä tavanneet? Ja tiedät noin paljon miehestä? Et siis ole kaikkea tuota infoa itse omin silmin arjessa todennut vaan mies on kertonut?
      Ensitreffejä ei kyllä kannata sopia kummankaan kotiin vaikka yhteydessä olis oltukin, kun ei siitä toisesta voi olla varmuutta. Siis kuuluu hyviin normi elämän kirjoittamattomiin sääntöihin että ei sitä ensitreffeillä toisten kotiin mennä.

    • fhujgvragvr

      Ei kaikkeen tarvitse uskoa, ukko valehtele minkä kerkeää ja kyllä sen huomaa että olet jo koukussa. Ei helvata älä ole tyhmä!

    • Daadadaaa

      Niin no..eihän se kerro oikeastaan mistään, jos nyt mies haluaa ohittaa sellaiset seurustelun säännöt, että ensin sitä, sitten tätä, voithan kokeilla, voiha mies olla täysin vilpitön ja "normaali"
      Mustasukkaisuudesta ei voi heti sanoa mitään, itse katson sen persoonallisuushäiriöksi, voi tulla esiin vuosienkin kuluttua, vaikka ei mitään aihetta edes olisi, niin on käynyt minun kohdalla, siis ilmennyt puolisossani, tosin oli varoitusmerkkejä olemassa, mutta en osannut ottaa niitä todesta: miksi pesit pään, miksi kävit suihkussa, miksi siellä kesti niin kauan, kävitkö jossain muualla ym. jos tällaisia kysymyksiä alkaa tulla, niin ota todesta.
      Se huora sanahan tarkoittaa ammattilaista, en ole koskaan hyväksynyt, että tavallista naista, joilla on ollut aiempaa sukupuolielämää nimitellään huoraksi, jos sellaista alkaa kuulemaan, niin varoituskellojen on aihellista soida, olen siis mies ja parisuhteessa naisen kanssa.

    • siinnevaa

      rohkeasti vain kokeilemaan, kerran täällä eletään.

    • pop98

      Minä miehenä en koskaan ehdota naiselle muuttoa omakotitalooni, eikätreffejä koto aluksi lainkaan.
      Tulee jos haluaa.
      Naisen kenkiä alkaa vaan pikku hiljaa kertyä eteiseen enemmän ja enemmä, kuin takkeja myös, siitä huomaan että muija hivuttautuu vakituisemmaksi tapaukseksi..

      Naiset kait sillai itsekin huomaa että viihtyvät, ei sellaista päätöstä tehdä että "nyt me asutaan yhdessä".
      Vaan ajauduta tilanteeseen että on hyvä olla keskenämme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1699
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1664
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1576
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1409
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1368
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      453
      904
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      890
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      845
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      820
    Aihe