Vanhanen Lavrovin taskussa

"Uransa" neuvostonuolennalla ja Balttien herjaamisella sekä DDR-matkailulla aloittanut vanhanen ei suostunut sanomaan, että stalinin neuvostoliitto ampui Mainilan laukaukset (saatettuaan syyskuussa 1939 aloittaneensa joukkojen keskitykset valmiiksi Suomen rajalla).

Tällaisia neuvostonorsuja kepu ilkeää esittää Suomen tasavallan presidentiksi (jopa kaksin kappalein) vuonna 2018,
27269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Kekkonen ja korsimo tilasivat ja saivat FSB:ltä ruplakassan maalaisliiton "puhdistamiseen" rehellisistä ja isänmaallisista poliitikoista. Valtaan nousi surkuhupaisa k-linja, jota isänmaalliset neuvostosatraapitkin inhosivat ja nimittivät hyödyllisiksi idiooteiksi.

Ml-kepu ei ole yli 60 vuoden jälkeenkään noussut rähmältään vaan tuottaa yhä matelevia neuvostosauruksia. FSB ei milloinkaan päästä saalistaan.

Äänestä
  • Eikös peffa kestä merivettä MkvaVanhus? Yöllä aloitit ketjun ja aamulla jatkoit.

    Äänestä

  • Vennamo sai vihat päällensä koska julisti jo riittää K-linja!

    Äänestä

Mitä väliä niillä laukauksilla? Venäjä hyökännyt joka tapauksessa!

Äänestä
  • Myös Soini-kepulainen on Lavrovin taskussa

    Äänestä

Ovatko Matti ja Paavo Putininmyyriä ?

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005533754.html

Paavo varsinkin nuolee Venäjää, vähättelee Putinin tekemiä rikoksia kansainvälistä oikeutta vastaan ja haukkuu Natoa kaikesta. Saako Pavo rahaa Putinilta ?

Äänestä
  • Paavo on sanonut länsimaiden olevan syyllisiä siihen, että Venäjä hyökkäsi Krimille. Selkeää Venäjän nuolemistahan sellainen väite on.

    Eilen vaalitentissä Väyrynen kuitenkin kielsi niin sanoneensa, mutta vaalihaastattelija vahingoniloinen virne kasvoillaan todisti Väyrysen niin sanoneen. Väyrysen valehtelu sai nolon lopun.

    Äänestä

  • Keskustan.kärkihanke kirjoitti:

    Paavo on sanonut länsimaiden olevan syyllisiä siihen, että Venäjä hyökkäsi Krimille. Selkeää Venäjän nuolemistahan sellainen väite on.

    Eilen vaalitentissä Väyrynen kuitenkin kielsi niin sanoneensa, mutta vaalihaastattelija vahingoniloinen virne kasvoillaan todisti Väyrysen niin sanoneen. Väyrysen valehtelu sai nolon lopun.

    Aikooko Uunipottu myös viedä Lepikon torpan multaa Neuvostomaahan

    Äänestä

Niinistö on vapaamuurarien taskussa. Uusi maailmanjärjestys on kaikkien kyykytyksien ja orjuutuksen äiti.

Äänestä

Sekä nati - nati että kumiperuukki ovat FSB:n taskussa.

Äänestä

Mainilan laukaukset olivat fasististen valkobandiittien aggressio rauhaarakastavaa Neuvostomaata kohtaan. Hitleriläiset valkobandiittifascistit hyökkäsivät rikollisesti tykkitulella rauhaarakastavan neuvostokylän Mainilan kimppuun. Suuressa isänmaallisessa sodassa hitleriläisten valkobandiittien fasistinen aggressio torjuttiin. Sen jälkeen kansojen onni on ollut loppumaton!

Äänestä
  • Tuossa on ilmeisesti kepun kanta Talvisotaan ja alkio-opiston ohje tupailtojen alustuksiin.

    Äänestä

  • NatiNatiKumiperuukki kirjoitti:

    Tuossa on ilmeisesti kepun kanta Talvisotaan ja alkio-opiston ohje tupailtojen alustuksiin.

    Eino Uusitalo ehdotti uudeksi itsenäisyyspäiväksi jatkosodan päättänyttä rauhaa.

    Äänestä

On muistettava,mettä jalkaväkimiinat poistatti pääministeri kepu-vanhasen johtama hallitus.

Äänestä
  • Ei ole Kepun vaan Tavja Lesobosen mielipide.

    Äänestä

  • Punakolmio kirjoitti:

    Ei ole Kepun vaan Tavja Lesobosen mielipide.

    Lesottaja-tavja poistatti hyödylliset maamiinat ne ei ole mikään uhka suomalaisille ainoastaan viholliselle

    Äänestä

Kekkonen myi maalaisliiton FSB:lle. Vanhanen ja korhonen myivät julkisen terveydenhoidon, VR:n, pienipalkkaiset naiset ja nyt jo lapsiperheet mustille vaalirahoittajille.

Äänestä
  • Miten se kapi on terveydenhoidon myynyt kun ei hän mk-au sitä omistakaan?

    Äänestä

  • Jutta möi Suomen Kreikalle. Lipponen möi itsenäisyyden EU:lle. Halonen yritti myydät meidät Neuvostovenäjälle.

    Äänestä

  • Meijeritilistäkin meni kymmenykset maalaisliitolle näin toimii maalaisliitto

    Äänestä

Nati-nati osaa itkettää naista käräjillä, mutta ei uskalla sanoa kuka ampui Mainilan laukaukset....

Äänestä

Vanhanen ja väykky olisivat ilmeisesti jättäneet "historian selvitettäväksi", onko Suomen uusi itsenäisyyspäivä kepun k-linjan ja puna-armeijan lanseeraama 19. syyskuuta....

Väykkyä, vanhasta tai muita kepulisteja ja fsb:n juoksupoikia äänestämällä itsenäisyyspäivän päivämäärä siirretään tulevaisuuden ratkaistavaksi.

Äänestä

Vanha kotir@@@ä Vanhanen on taas Kremlin asialla. Vaati selityksiä Ukrainasta Venäjän hyökkäyksestä Venäjän merirosvon toimista Mustamerella.
Tapahtuman kulku
Ukrain tilasi veneiden pääsyä Kerchin salmen läpi.
Venäjältä vastaus puttuu.
Ukrainan laivat odotti Kerchin salmen edessä 300 laivojen joukossa.
Venäjä pisti öljytankeri poikittain sillan alla.
Ukrainan laivat kääntyivät kotia päin.
Venäläiset ryhtyvät heidän perään.
Ukrainan laivat ehtivät poistua 8 solmun nopeudella pois salmelta kansaivällisille vesille.
Venäläiset yrittivät törmätä pieniä joki luokka laivat turhaan, ne olivat lian ketteriä.
2 tunnin päästä ne otti malliksi hinaaja, neljän tunnin sisällä venäläiset onnistuivat törmättyä toinen toista. Helikopterit ja rynnäkö lentokoneet saapuivat paikalle ja ampuivat ohjukset. Venäjän laivat onnistuivat törmää hinaaja. Kun Ukrainan laivat olivat ammuttu spetsnas valloitti veneet. Jos joku osaa englantia tarkka paikka ja aikka.
Se on kun Vanhanen ei teidä kun jo 5 vuotta Venäjä hyökkä jatkuvasti Ukrainan.
https://mtot.gov.ua/russia-neglected-the-immunity-of-ukrainian-warships-on-the-high-seas-map/

Äänestä

Joko Tuho Aho hommasi 'Iso-Matille' viran Venäjänmaalta eläkepäiviksi.

Äänestä

Minä olen epäonnistunut, kun en saanut Suomea osaksi Neuvostoliittoa.

Äänestä

Keput viettivät puna- armeijan keralla uutta itsenäisyyspäivää 19. syyskuuta. Tästä huolimatta ilkeävät tulla myös Suomen itsenäisyyspäivän juhlille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RuplakassanKorot kirjoitti:

"Uransa" neuvostonuolennalla ja Balttien herjaamisella sekä DDR-matkailulla aloittanut vanhanen ei suostunut sanomaan, että stalinin neuvostoliitto ampui Mainilan laukaukset (saatettuaan syyskuussa 1939 aloittaneensa joukkojen keskitykset valmiiksi Suomen rajalla).

Tällaisia neuvostonorsuja kepu ilkeää esittää Suomen tasavallan presidentiksi (jopa kaksin kappalein) vuonna 2018,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu