Eli siis olisi tarkoitus buukata syventävä vaihe autokoulusta, mutta ilmeisesti ne haluaisi todistuksen pimeänajon suorittamisesta (opetusluvalla kun olin)
Inssin jälkeen saatu lappu on teillä tiettymättömillä, mutta onko siitä mahdollista saada jostain kopio? Aikoinaan unohti inssin valvoja mainita, että sitä lappua tarvitaan muuhunkin kuin todistukseksi ajokortista ennen kuin varsinainen kortti tipahtaa postiluukusta
Pimeänajon todistus?
6
847
Vastaukset
- Eivaikeeta
Opetuslupaopettajasi voi allekirjoittaa todistuksen pimeäajon suorittamisesta.
- Kadonnutilmaan
@Eivaikeeta
Jos on vielä paperit päiväyksistä tallessa, niin mahtaakohan se riittää? - Minäkinsain
Kysy Ajovarman toimipisteestä. Niillä on pääsy Trafin tiedostoon, jossa pimeän päivämäärä löytyy ja heiltä sen saat. Maksaa parikymppiä.
- Amatöörikö
Tarkoitit varmaan että aikoinaan myös opettajasi unohti mainita että sitä lappua tarvitaan jatkossa?
- ainanäin
Ei edes tietänyt sitä siinä vaiheessa :D
Olin ensimmäinen, jota hän kuunaan opetti - TuttuaHuttua
ainanäin kirjoitti:
Ei edes tietänyt sitä siinä vaiheessa :D
Olin ensimmäinen, jota hän kuunaan opettiOpettaa pitää, vaikka ei tiedä asioista mitään :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1852617Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1381188- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808