Epäilen seurustelukumppanini olevan homo tai bi

Kiitosmielenkiinnosta

Toivottavasti en saa tällä palstalla rykelmää vihaisia kommentteja vaikka tänne naisena kirjoitankin.
Olen suhteessa 54 vuotiaan miehen kanssa jo 8 vuotta. Minulle on vihjailtu jo alusta saakka että mieheni kaverisuhde edesmenneeseen ystäväänsä ei ollut ihan kaverisuhde. Tästä kuulin ravintolassa ollessamme 3 vuotta sitten. Tiesin kyllä hänestä (edesmennyt) mutta minulle vihjailtiin että mieheni oli mennyt pois tolaltaan ja sitä ennen he olivat olleet kuin paita ja peppu. Mieheni kerran myönsi, että heitä oli epäilty homoiksi. Hän oli vihainen. Meillä on loppunut seksielämä, vaikka sanoo haluavansa minua. Hassuinta on, että kun tapasin hänet aikoinaan ravintolassa, minusta hän oli homomainen, jos voi näin sanoa. Sanoin tämän hänelle pikku hiprakassa, hän naurahti. Kysyn nyt täältä- mistä tietää että mies voi olla homo/bi seksuaali? Kiitos kaikille jotka vaivautuvat vastaamaan vaikka nainen olenkin.

5

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luultavasti saat aikamoisen sontamyrskyn valitettavasti, kuten täällä aina käy.

      Ei tuota voi tietää kuin kysymällä. Jotkut korostavat omaa suuntautuneisuuttaan homomaisilla maneereilla, joista voi toisen päätellä olevan homo. Muttei tuo seksuaalinen kiinnostuneisuus päällepäin läheskään kaikista näy. Ainoa keino saada varmuus asiaan on avoin, rehellinen keskustelu.

    • homopoika16

      Bisse ukkosi on.

    • bear.is.the.best

      Helppoa, olen homo.

      Lähetät miehesi luokseni. Jos hän on hetero, hän kääntyy ovelta. Jos hän on bi, menemme sänkyyn ja harrastamme iiiiiiiiiiiihanaa homoseksiä, mutta hänen omatuntonsa alkaa kolkuttaa ja hän lähtee luoksesi puolessa tunnissa. Jos hän on homo, niin et enää kuule hänestä, koska minä olen kiinnostavampi.

      FYB olisi muuten hyvä testausvaihtoehto, koska hänelle voit kirjoittaa suoraan sähköpostiinsa, mutta FYB:n luokse lähettäessäsi et voi saada puolueetonta dataa, koska FYB ei ehdi mennä sänkyyn, koska nettiin täytyy kirjoitella koko ajan :D

    • autettuonminuaki

      Onko siitä haittaa? Jos miehen kanssa olet ollut 8v koska seksi loppu? Oletko itse hänen mielestään himoittava? jos rakastat ja haluat häntä tee jotain radikaalia jos mies sanoo haluanvansa sinua. Älä ole maho lehmä tai lauta tee jotain asian eteen jos rakastat miestäsi, vai annatko rakkauden kuihtua?
      Seksifantasiat ja lelut peliin.

    • pppppppppppppppppppppp

      No kysymällä vain, kuulostaa kyllä ehkä siltä, että hän ei olisi täysin homo ainakaan, ehkä bi korkeintaan, tai sitten vain yksinkertaisesti oli ihastunut tähän yhteen mieheen ja muuten naisiin. Tätäkin tapahtuu. Minusta ihmiset eivät tee asioita, joita eivät halua tehdä, joten jos hän kokisi sinut jotenkin vastenmielistä, en näe, miksi hän olisi kanssasi edelleen. Varmaankin hänellä olisi ollut muitakin vaihtoehtoja.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe