Mikkelissä kaikki pöllyssä.
Mikkelissä Suomen suurimmat huumejäämät jätevedessä.
Metsäsairilan utopiahankkeet tyssää siihen että vesi pitäisi saada puhtaaksi. Ja loput Saimaaseen. Norpat tapoittej jo.
Mikkeliläiset ovat virkamiesmulkkuja puoli kaupunkia pullollaan ja loput juoppoja pullollaan.
Mikkeli aikoo puhdistaa huumekusesta juomavettä!
12
506
Vastaukset
- Marskinairo
Höpö höpö, Lahdessa on suurimmat huumejäämät asukasmäärään suhteutettuna. Eikä ole yllätys kun katsoo sitä jengiä mitä siellä hiihtää.
- Mikkelinhinderson
Mikkeli on kuitenkin Suomen paskin paikka. Eihän teillä ole siellä kuin joku vitun junavaunu jossa Mannerheim kävi paskalla ja tiputti konjakkipaskansa siihen Mikkelin asemalle.
- mulkundeeros
No onpas moteraattori kun alotuksen poistaa.
eikö siijä tosasijoita? - Vastuullisetesiin
Miksi Pursialan tehtailta tulee pientä ja karheaa mustaa paskaa Tuppuralan kerrostalokämppiin?
Rikotaanko siellä kenties jotain lakeja? Eekös sitä tätä asijjoo voe kahttoo sevverran myöntteiseltä kannalta jotta jos ee ihan kaekkija huumejiämijä suataskkaa jäteveestä puhistettuva ni siinähän piässöö kaekki kaapuntlaeset kokkeilemmaa ilimasta huumetta:D:D Tiijjä vaekka mikkeliläesten perusnekatiivissuus muuttussii peruspositiivissuuvveks:D:D:D Ja velattii ruppees tuntummaan suatavilta!:D
- PASKANPURKUPUTKI
MUTTA MIHIN SE PASKAN PURKUPUTKEN PÄÄ TULEE??????????? TULLEEKO nepposen LAITURIN VIEREEN VAI ASUNTOMESSUALUEEN LAITURIN VIEREEN?????????????
- hullullahuvit
Jaahas. Eräällä on taas lääkkeet lopussa.
- Voitkovastata
Miksi poistettiin viesti jossa kerroin J.Sillinpään käyttävän huumeita?? Lukihan tuo iltapäivälehdissäkin, räjäytätkö nyt koko sanomatalo ihme palsta šeriffi??
Jos viesti ei liittynyt Mikkeliin niin sillä perusteella puolet jutuista pois täältä. - Kootutselitykset
Turkien kusetus veronmaksajille käypi kalliiksi?
- fakenews
valeuutinen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21918229Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903885Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu552322Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv241992Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2871582Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1691553Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711543Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661466Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1301446Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141344