Sisätilanlämmitin

Eli onko mahollista asentaa "jälkiasennus" sissätilanlämmin vaikka autossa ei ole paikkaa ollenkaan kyseiselle laitteelle? defan lohkolämmitin kyllä löytyy
3346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On.

Äänestä

Ostaa haaroitussarjan ja etsii moottoritilan kaapelista liitoskohdan ulkopistokkeen ja lohkolämmittimen välillä. Siihen väliin haaroitin. Kaapeli nippusiteillä sopivasti kiinni moottoritilaan. Apukuskin seinämän kohdalla tekee kaapelille reiän johkin sopivaan kumitulppaan, siellä yleensä valmiina tulpattuja reikiä. Sikafleksillä voi vähän tiivistää. Sitten on sisäpistoke apukuskin jalkatilassa ja vaan ruuvaa lämmittimen telineen vaikka keskikonsolin kylkeen ja on valmista. Romuttamolta saa edullisemmin haaroitussarjoja jos ei uutta halua ostaa.

Äänestä

On.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisätilanlämmitin kirjoitti:

Eli onko mahollista asentaa "jälkiasennus" sissätilanlämmin vaikka autossa ei ole paikkaa ollenkaan kyseiselle laitteelle? defan lohkolämmitin kyllä löytyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu