Haavisto on brändännyt kampanjansa pitkälti menestykseen rauhanneuvottelijana. Todellisuus on vähän erilainen 😄
"The politically proactive and independent Haavisto failed to acknowledge the limits of his mandate and was replaced by a Danish diplomat Torben Brylle who respected the limitations set by leading member states."
"Haavisto tried to coordinate the EU mechanisms and provide more policy guidance, disregarding the limits set by the member states"
http://www.atlantic-community.org/app/webroot/files/articlepdf/Ferhatovic Sudan.pdf
Haaviston potkut rauhanneuvottelijan tehtävistä
3
77
Vastaukset
- Silminkokija
Linkki ei oikein tullut kunnolla tuohon. Tuolta se löytyy myös
https://kaksplus.fi/threads/haavisto-sai-potkut-rauhanneuvottelijan-tehtaevaestaeaen-kyvyttoemyytensae-takia.2087658/ Haaviston käsitys rauhasta on kummallinen. Kaksikielinen Suomi, jossa on täysin yksikielinen maakunta takaavat rauhan. Hän sai säätiörahaa kampanjaansa.
Miten se takaa rauhan, että Itä-Suomalaiset lapset pakotetaan opiskelemaan ruotsia, mutta ahvenanmaalaisia estetään opiskelemasta suomea?
Ajattelu ei näytä olevan Haaviston vahva puoli.- hyhyihaavisto
Haavisto onkin vain ylioppilas. Ja ei tuollainen armeijaa käymätön voi isänmaataan puolustaa.
Haaviston kannatus tippuu alaspin kuin lehmän häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 871504
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1141400Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras541219- 281114
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne118962Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46908- 19872
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65797- 46733
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..76715