Onko kenelläkään kokemusta seuraavista Kuopiolaisista lastensuojelulaitoksista: nuortenkoti Pysäkki ja vastaanottokoti Polku .
Samat yrittäjät omistavat myös perhekuntoutus Hermannin Kuopiossa ja nuortenkoti Etapin Turengissa Janakkalassa . Ovat aika nuoria ja kokemattomia lasuyrittäjiä. Olisi kiva saada kokemuksia sellaisilta, jotka on noissa paikoissa oikeasti olleet. Saitteko ammattitaitoista hoitoa ja palvelua? Kertokaa kokemuksistanne!
http://www.jatkopolut.fi/nuortenkoti_etappi
http://www.jatkopolut.fi/henkilosto_nuortenkoti_pysakki
http://www.jatkopolut.fi/vastaanottokoti_polku
http://www.jatkopolut.fi/perhekuntoutusyksikko_hermanni
Kokemuksia Jatkopolut Oy laitoksista?
14
3090
Vastaukset
- Avohuoltoa_kokenut
Ainakin avopuolen henkilöstö tekee työtään sydämmellään ja ammattitaitoisesti. Yrittäjät myös asettavat asiakkaan etusijalle. Pelkkiä hyviä kokemuksia ja suosittelen.
- Hyvää_päivää
Yhä hullummaksi käyvät nämä julkulaisten kyselyt? Joko se piano saunaan on löytynyt?
Voe mahotonta:D:D Tästäpä tullii meekäpoejjalle tämämpäeväset hörönaarut!:D:D:D Ja ikä senku jatkkuu:D:D
Ja tarkotin tietennii tuota eellistä klo 14:58 kommenttija:D Jotta julukulaesten kyselyt:D:D
- kanki99
On kokemusta. Ei jatkoon...
- Josmu
Miks ei?
- kaikkeesitäkokkee
Kuopiolaisten veronmaksajien suurimpia rahareikiä. Lastensuojelulaitokset pitäisi olla kuntien hallussa jottei aivan törkeitä ylilyöntejä pääsisi tapahtumaan.
- läheltäseurannut
Ei kovin ammattitaitoista ja tavoitteellista perhekuntoutusta. Toiminta ja asenteet enemminkin hajoittivat perheenrakenteita kuin vahvistivat niitä. Suunnitelmat ja tavoitteet eivät kulkeneet samaan suuntaan. Mielipiteet ja näkemykset perheen tilanteesta muuttuivat tilanteesta riippuen. Myötäiltiin sosiaalityöntekijää. Sovitut asiat eivät pitäneet, vaihtuivat sen mukaan kuka työntekijä oli työvuorossa. Sanoisin, että enemmänkin haettiin perheen laitostumista kuin perheen omaa vahvistumista. Hermanni syyllistyi myös rajoitteiden asettamiseen ilman kirjallista rajoittamispäätöstä.
- kgdjkgdj
Tietenkin, tuossa hommassa on tärkeintä yrittäjän lompakon etu. Hoidettavasta pidetään kynsin hampain kiinni, kunnes hän täyttää 18. Varmaan jossain vaiheessa nostetaan vielä täysi-ikäisyyden rajaakin, että "hoitamista" voi jatkaa vielä pidempään.
- sekoomusvielapsetkin
Äänestäkää lisää kokoomusta niin saatte lisää tämäntyyppistä "liiketoimintaa".
- nurinkurista
Toinen on yksityinen pysäköinninvalvonta.
Sakotuksen tarkoitus on vähentää virhepysäköintiä.
Haluaako yksityinen pysäköinninvalvonta että ihmiset pysäköivät oikein vai haluaako se että ihmiset pysäköivät väärin,jotta tulee tuloja?- hullunkurista
“Ollako vai eikö, siinä pulma”
- tiäl-muita-asiakkaita-ou
Vastasiko aloittaja itse kysymykseensä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1751550Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561235puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo131211- 511101
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M1931074- 61972
- 51752
Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm252737Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel33730- 37712