Saako yrittää pokata?

Iines2018

Syntyykö AA:ssa intiiimejä seurustelusuhteita? Saako niitä syntyä?
Minulle on sanottu "ettei kuormasta saa syödä".
Ken tietää tai on kokemuksia-- valaiskaa mua.

6

1031

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sankkerinsaanut

      On tunnettu tosiasia sykupuolitautien klinikalla että homojen piireissä, että AA kerhot ovat parhaita homojen iskupaikkoja.
      Koko toiminta rakentuu ”lähimmäisenrakkauteen”. Monesti naiset kokevat tilaisuudet vaivaannuttavina, vaikka aina kokous ei riistäydy orgiaksi.

      • Anonyymi

        Onpas teillä raitistuminen vaikeaa. En tiennytkää, että jos raitistuu, niin AA-ryhmästä siirrytään sukupuolitautien klinikalle!
        Menkää A-klinikalle, niin samalla kerralla on raitis ja klinikalla. Ei tarvi paikasta toiseen juosta.


    • Anonyymi

      Syntyy, paljonkin. Tuskin sitä kukaan voi kieltää, eikä siihen tarvettakaan liene. Moni varmaankin neuvoo pitämään raittiuden ykkössijalla ja aloittamaan suhteen toisen AA-laisen kanssa vasta kun molempien raittius on pysyvällä mallilla ongelmien ja riskien välttämiseksi.

    • Anonyymi

      sieltähän se kiva löytää sielunkumppani mutta hyvässämielessä kohti raitistumista kumallekin.

    • Anonyymi

      Tottakai syntyy monenlaisia suhteita AA:ssa.Itsellä yli 40 vuoden kokemus AA:sta,olen nähnyt monta suhdetta,jotka yleensä perustuu sukuvietin tyydyttämiseen.Mutta tosi rakkaussuhteet syntyy tosi harvoin,saatika että ne kestää hautaan saakka.Itse en voisi kuvitellakkaan suhdetta AA:laiseen naiseen.Ei kaksi tunnevammaista voi elää yhdessä vuosia.Tämä perustuu omiin kokemuksiin.

      • Anonyymi

        Oletpa ahdasmielinen sairautesi kanssa. Minä ajattelen juuri päibvastoin. Vain toinen alkoholismin tai päihteiden käytön voi ymmärtää sitä taistelua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3492
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1584
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1382
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1236
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      866
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      852
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      822
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      790
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      747
    Aihe