Isänmaa äidintaivas julistaa myös Pepe Wilberg tuoreimmassa kappalessaan
https://open.spotify.com/track/1uFS9ksawpqecaJO65ESHQ
Mikäli sinäkin jaat näitä samoja arvoja anna äänesi isänmaan puolustajalle, ehdokkaalle joka ajaa Suomen etua, rauhan omaista yhdessä eloea eriväestöryhmien kesken ja tajuaa mikä on parasta tässä tilanteessa Suomelle. Suomesta ei tarvitse tehdä Väyrysen pikku Pohjois-Koreaa tai Huhtasaaren Pohjois-Koreaa. Nils Torvalds tajuaa myös että joskus Suomen asioita edistääkseen on tehtävä työtä myös Suomen rajojen ulkopuolella.
Isänmaan puolesta Nils Torvalds Presidentiksi!
https://www.facebook.com/nilstorvalds
Nils Torvaldsin Suomikuva palasiksi purettuna
https://nilstorvalds.fi/minun-suomeni/?lang=fi
Äänestä Nils Torvalds Numero 9 toiselle kierrokselle ja lopetetaan Suomen jääminen paitsioon ja Putin ei täätä maata pyöritä vaan ME SUOMALAISET!
Isänmaa äidintaivas Nils Torvalds Numero 9
2
<50
Vastaukset
- Numerohanonyhdeksän
Ainakin saataisiin mielenkiintoinen toinen kierros jos siellä olisivat vastakkain Nils Torvalds ja Sauli Niinistö. Eipä tarvtisisi Saulinkaan vaan nyökytellä lähes täysin saman mielisten Haaviston tai Vanhasen kanssa, saati inttää samoja asioita (samoilla vastauksilla) tiet kuinka montetta kertaa Väyrysen kanssa.
Jos et muuta tee niin ajattele edes Sauli Niinistön ja Suomen etua. Nils Torvaldsin toisen kierroksen paikka höydyttää molempia. Saataisiin erilaista näkemystä ja molempian laaja tietämys, näkemys ja kokemus vastakkain.
Sauli Niinistö ja Suomie tarvitsee Numeron 9 Nils Torvaldsin toiselle kierrokselle.
LUE Iltalehden ERINOMAINEN Analyysi
Itsepetoksen vaara vaanii, mutta kansalaisten enemmistö ei nuku Ruususen unta
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201801212200685812_u0.shtml
Vielä ehtii ennakkoon ja loput vaalipäivänä Sunnuntaina. Kerro kaikille muillekin, jotka eivät näitä palstoja lue, että Suomi ja Sale tarvitsee toiselle kierrokselle Nils Torvaldsin. - repikääsiittäniinhitosti
Isänmaa äidintaivas kohoaa pinnan alla
menneiden sukupolvien ääni.... jne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818