Kepu ja Huittinen

Huittinen on perinteisesti ollut kepun vahvaa aluetta. Presidentinvaaleissa kepun ehdokas on Matti Vanhanen. Olen kuitenkin monen kovan kepulaisen sanovan äänestävänsä joko Väyrystä tai Huhtasaarta. Osa äänestää Niinistöä.

Vain virallisissa haastatteluissa on sanottu äänen menevän Vanhaselle. Todella laimeaa on kepulaisten innostus Vanhasesta. Epäilenkin, että Vanhanen on näiden vaalien suurin floppi. Ei yksin Huittisissa, vaan koko Suomessa.
9702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onkos ihme jos Sipilän rinnalle ei löydy muuta kun vastuuta pakoileva änkyttäjä,
saattaa myös olla etteivät kepulit äänestä ketään,mutta onhan Paavo omaa puo-
luetta

Äänestä

Lauttakylä lehdessä kaupunginvaltuutettu kehui Vanhasta ja sanoi antavansa äänensä Hänelle. Ei silti tule saamaan juurikaan ääniä. Mahtoikohan kyseinen valtuutettu puhua vain velvollisuudesta kepua kohtaan?

Vanhanen on kelvoton ehdokas. Hautausmaallakin on enemmän elämää kuin Vannhasen paskapuheissa.

Äänestä

Kepulaiset kaupungin töissä .ja jollain edes takaisin koohottajalla jopa kepun logo autossa.

Äänestä
  • Minä äänestän Väyrystä vain siksi, että se on protestiääni Vanhasta vastaan. En kannata millään tavalla Väyrysen ajatuksia, mutta inho Vanhasta kohtaan on niin suuri, että se saa Minut äännestämään Paavoa.

    Ja kun tiedän vielä sen, että Väyrysestä ei voi tulla presidenttiä, niin silloin uskallan äänestää Häntä.

    Äänestä

Vanhanen on keskustan ehdokkaana vain siksi, että Väyrynen ei puolueen ehdokkaaksi pääsisi. Ei sen vuoksi, että hänellä olisi katsottu olevan mahdollisuuksia Niinistöä vastaan.

Äänestä

Niin minäkin äänestän Väyrystä koska sipilä on luvannut katsoa jatko kauttaan jos Vanhanen ei pärjää.Luultavasti aktiivimalli on yksi syy kun Vanhasta ei äänestetä työttömiä kun on myös kepulaisisa eli äänestäkää runsaasti Väyrystä saadaan tää paska hallitus aktiivimalleineen kaadettua

Äänestä
  • Luuletko tosiaan että Sipilän sana tuossakaan pitäisi? Ei se varmastikaan eroa.

    Äänestä

  • Vanhasen+äänimäärä+oli+katastrofaalinen.+Niukin+naukin+4%+meni+rikki.+Kertoo+kuinka+kelvoton+ehdokas+hän+oli.

    Äänestä

  • Ja Sipilä perui eroaikeensa kuten kepulien tapa on kääntää takkinsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Än-än-än-änkyttäjä kirjoitti:

Huittinen on perinteisesti ollut kepun vahvaa aluetta. Presidentinvaaleissa kepun ehdokas on Matti Vanhanen. Olen kuitenkin monen kovan kepulaisen sanovan äänestävänsä joko Väyrystä tai Huhtasaarta. Osa äänestää Niinistöä.

Vain virallisissa haastatteluissa on sanottu äänen menevän Vanhaselle. Todella laimeaa on kepulaisten innostus Vanhasesta. Epäilenkin, että Vanhanen on näiden vaalien suurin floppi. Ei yksin Huittisissa, vaan koko Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu