Ikävä Muumeja

Pääsin sairaalasta ja hoitaja sanoi, että sinulla on nyt muumit kotona. Eikä täällä näy yhtään niitä?
4112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oletko katsonut peilistä?

Äänestä

Säästösyistä. Ikävää tehdä todellisuusinterventio, mutta muumit on edelleen hajallaan. Osa kanootissa ja kuka lie missäkin. Mutta koeta pärjätä eniveis. Meloa voi vajaallakin miehistöllä!

Äänestä

Hoitajatkin voi erehtyä.

Äänestä

Mä pääsin kans. Ne yritti viiä niitä, mutta en antanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksisenarraa kirjoitti:

Pääsin sairaalasta ja hoitaja sanoi, että sinulla on nyt muumit kotona. Eikä täällä näy yhtään niitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu