Rakastan sinua

Minä rakastan sinua. En vain voi sanoa sitä sinulle. Sen vuoksi kirjoitan sen tänne. En pyydä sinulta rakkautta. Olen vain valtavan kiitollinen siitä, että olet minulle yhä olemassa.
121454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miksi heittää rakkautta hukkaan vaikka on se on arvokkainta mitä on olemassa?

Äänestä

Onhan se surullista, ei voi kieltää. En silti koe heittäväni rakkautta hukkaan. Se on minussa kaikesta huolimatta, kauniimpana kuin koskaan. Toista ei kuitenkaan voi pakottaa rakastamaan, niin kipeää kuin se onkin. On otettava vastaan, mitä toinen kykenee antamaan: ainutlaatuinen ystävyys.

Äänestä

Minä rakastan häntä, huomenna olen taas oma itseni.

Äänestä

Sinua sanomasta sitä minulle, vain sinä itse estit.
Mutta halusit sanoa ne sanat kaikille muille.

Äänestä

Sanomisen voi kieltää vain yksi ihminen, toivottavasti olet sisäistänyt sen ja samaten sen ettet ainakaan palstoilla ole toiminut vastoin kirjoitustasi.
Rakkautta ei voi koskaan pyytää kukaan keneltäkään, rakkautta joko on tai ei ja sitä joko annetaan ja saadaan tai sitten ei.
Oletko sinä yhä olemassa hänelle ja jos niin miten.

Äänestä

Niin tännehän se on hyvä kertoa. Ota tässä nyt selvää taas mitä tunnet ja mitä et. Irl temppuilet siis miksi? Ai niin mehän ollaan pelkkiä ystäviä. Tämähän unohtui. Vai riittää pelkkä olemassa oloni sulle. Hyvä olkoot sitten. Kuten tunnet pidä se omana tietonasi Luuletko todella että ottaisin riskin vuoksesi?

Äänestä
  • Ollaanko muka ystäviäkään enää? Ja aloitus ei ollut minulta, mutta koppasin vastauksesi.
    Minkä riskin?

    Äänestä

  • Fatal kirjoitti:

    Ollaanko muka ystäviäkään enää? Ja aloitus ei ollut minulta, mutta koppasin vastauksesi.
    Minkä riskin?

    On harvoin ystäviä keskenään. Koittakaa hyvät ihmiset saada päähänne edes hieman todellisuudentajua.

    Äänestä

Minäkin rakastan. Se on vahva tunne, joka sai joskus alkunsa. Se kestää, uskoo ja toivoo, että jossain joku toinen ajattelee myös näin.

Äänestä

se taitaakin olla ainooajolle et oo rakkauttas kertonut. en minä kehtais noin kirjottaa sen massiivisen piehtaroinnin jälkeen muilla palstoilla. toivottavasti osotat sen kiitollisuuden hänestä ees oikeelle tyypille.

Äänestä

Miksei rakkautta voi sanoa toiselle rakkauden, kaipauksen tai muun muodossa. Yksinäiset tunteet, murheet ja muut on rankkoja ja jonkun rakkaus ja kivat tunteet voisivat piristää.

Äänestä

Millaista sinun ns. rakkautesi on.
Jälleen kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koskettavatuuli kirjoitti:

Minä rakastan sinua. En vain voi sanoa sitä sinulle. Sen vuoksi kirjoitan sen tänne. En pyydä sinulta rakkautta. Olen vain valtavan kiitollinen siitä, että olet minulle yhä olemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu