henkistä väkivaltaa on toisen mitätöinti, lannistaminen, alistaminen, hylkääminen ja tunnekylmä suhtautuminen. Suosittelisin sitä sinne skitsolle akalle opiskeltavaksi. Hyvät päivän katkot eikun jatkot.
Luin justiisa naisen raivosta
6
224
Vastaukset
- housutpoisnyt
justiina et pärjää mulle
- luottamustaeipetetä
Niinkö? Kysypä siltä ukolta mitä teki...
- mistäraivotulee
Sinun nainen toimii noin? Kerroppa ensin miten tuo kiristäminen onnistuu? Henkistä väkivaltaa? Miten se ilmenee? Ja vielä alistut tuohon suhteeseen? Mikä ihme voi sinut pitää tuollaisessa kuvaamassa tilanteessa? Oletko itse siihen antanut aihetta? Muista kuka leikkii sen pitää itse myös kestää se. Oletko ajanut itsesi nurkkaan? Mistä kumpuaa naisesi raivo? Ne kun selvität etköhän saa joko loppumaan tai kerrot muille minkälainen hirviö sun nainen on. Kyllä sun ystävät sinua tukevat jos mielisairas kyseessä. Jos taas itse olet itsesi nurkkaan ajanut etkö halua muiden tietävän vaan alistut kaikkeen. Silloin olet ansainnut sen täysin. Sairasta kyllä jos tuo alistuminen johtuu sinun tekemisistä. Minäkin tunnen olevani juuri kiristäjä ja toisen nolauttaja. Mutta itsehän se tämän aiheutti kiinni jääden. Ja jos olisi erottu tiesi että kerron ei halua kasvojaan menettää. Mutta tämä on vain se tunne miksi valitsi minut eikä tuota kakkosta. Tavallaan tunnen olevani se joka sen ',pakotti" mutta muuta vannoo. Mietin vain että tunteeko kumppanini samoin kun sinä? Pystytkö siis kertomaan naisellesi ettet siedä tuollaista suhdetta.
- kjjuk
Skitson akan pitää siis opiskella koska hänen miehensä kärsii.Wtf? Täällä palstallako näitä parisuhdeasioita hoidetaan?Eivätkö ne ole pariskunnan kahdenkeskisiä asioita?
- oujeeee
Heh hee, ennen oli muotia pestä likapyykki kotona, nykyisin se tapahtuu somessa.
- Kukatotajaksaa
Totta. Suhteessa noin onkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081713Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031701Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031609Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541413Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341370Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii466926Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50926Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115895Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai296862Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347822