http://cdn01.foxitsoftware.com/pub/foxit/reader/desktop/linux/2.x/2.4/en_us/FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run.tar.gz
CPU: AMD Athlon XP, 1100 MHz
Käyttöjärjestelmä: lubuntu
Kernel: 4.13.0
MUTTA: "Virheellinen käsky" yritettäessä suorittaa tuota Foxit readerin asennusohjelmaa.
Miten selviää, mikä on uusin versio foxit readerista, joka suostuisi olemaan ajokelpoinen
AMD Athlon XP -prosessorilla ?
Foxit reader lubuntuun ?
8
502
Vastaukset
- rottenpotatoes
Selaimella (FF) noita PDFiä tulee lueskeltua.
- ei_toimi_FF
No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!
Yritys ajaa Firefoxia johtaa aina Firefoxin kaatumiseen jo käynnistysvaiheessa. - rottenpotatoes
ei_toimi_FF kirjoitti:
No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!
Yritys ajaa Firefoxia johtaa aina Firefoxin kaatumiseen jo käynnistysvaiheessa.Omituista sinänsä koska Mozilla FF on ollut vakiona Lubuntussa ainakin versiosta 13.10 asti.
- e45j56j
Kai Lubuntussakin on pdf-lukija vakiona.
- pitäs-toimia
Millä tavoin tarkkaanottaen yrität ajaa tuon
FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run.tar.gz
tiedoston ?- Athlon1100
No ihan purin tuon .tar.gz -pakkauksen, ja sitten yritin suorittaa ohjelmaa:
./FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run
ilmeisesti vaatii jonkun uuden ja hienon prosessorin, eikä toimi tuolla Athlon 1100 MHz CPU:lla.
- onko-Evince
https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu/Applications
Siinähän pitäisi olla tuollainen PDF lukija kuin Evince, vai onko? "No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!"
Firefox vaatii tuen SSE2 käskykannalle. En nyt muista tuon prosun ominaisuuksia.
Joku vanhempi Firefox esr voi toimia. 32 bittiset selaimet alkavat olla historiaa.
Sujuva netin selaaminen vaatii useamman ytimen ja 64 bittistä rautaa.
Mitä prosu tukee selviää cat /proc/cpuinfo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.544699Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2343439Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2633231Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123212Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie321815- 1011538
- 1661140
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA651026Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122957Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."34811