http://cdn01.foxitsoftware.com/pub/foxit/reader/desktop/linux/2.x/2.4/en_us/FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run.tar.gz
CPU: AMD Athlon XP, 1100 MHz
Käyttöjärjestelmä: lubuntu
Kernel: 4.13.0
MUTTA: "Virheellinen käsky" yritettäessä suorittaa tuota Foxit readerin asennusohjelmaa.
Miten selviää, mikä on uusin versio foxit readerista, joka suostuisi olemaan ajokelpoinen
AMD Athlon XP -prosessorilla ?
Foxit reader lubuntuun ?
8
549
Vastaukset
- rottenpotatoes
Selaimella (FF) noita PDFiä tulee lueskeltua.
- ei_toimi_FF
No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!
Yritys ajaa Firefoxia johtaa aina Firefoxin kaatumiseen jo käynnistysvaiheessa. - rottenpotatoes
ei_toimi_FF kirjoitti:
No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!
Yritys ajaa Firefoxia johtaa aina Firefoxin kaatumiseen jo käynnistysvaiheessa.Omituista sinänsä koska Mozilla FF on ollut vakiona Lubuntussa ainakin versiosta 13.10 asti.
- e45j56j
Kai Lubuntussakin on pdf-lukija vakiona.
- pitäs-toimia
Millä tavoin tarkkaanottaen yrität ajaa tuon
FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run.tar.gz
tiedoston ?- Athlon1100
No ihan purin tuon .tar.gz -pakkauksen, ja sitten yritin suorittaa ohjelmaa:
./FoxitReader2.4.1.0609_Server_x86_enu_Setup.run
ilmeisesti vaatii jonkun uuden ja hienon prosessorin, eikä toimi tuolla Athlon 1100 MHz CPU:lla.
- onko-Evince
https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu/Applications
Siinähän pitäisi olla tuollainen PDF lukija kuin Evince, vai onko? "No firefox -selain ei toimi tuossa LUbuntu -koneessani lainkaan!"
Firefox vaatii tuen SSE2 käskykannalle. En nyt muista tuon prosun ominaisuuksia.
Joku vanhempi Firefox esr voi toimia. 32 bittiset selaimet alkavat olla historiaa.
Sujuva netin selaaminen vaatii useamman ytimen ja 64 bittistä rautaa.
Mitä prosu tukee selviää cat /proc/cpuinfo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481888Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171700"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää50855Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664