viikko sitten, että joko tiedät ketä aiot äänestää. Vastaukset eivät miellyttäneet koska kommentointi suljettiin viiden tunnin kuluttua, numero viittä tuli siihen malliin, että oli toimitukselle liikaa.
Katso tästä.
https://karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/169106-teemme-kyselya-joko-tiedat,-keta-aiot-aanestaa
Katso tästä.
https://karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/169106-teemme-kyselya-joko-tiedat,-keta-aiot-aanestaa
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllähän tulokset pitäisi julkaista, koska kyseessä on avoin kysely.
Tällaista se on tämän meidän "arvomedian" kanssa, kun kyselyn tulos ei miellytä niin suljetaan kommentointi. Karjalainenkin on persuvastainen, eikä Huhtasaaresta pidetä.
Voi voi tuota arvomediaa kun tuollai vaikeesti...
Kysyttiinkö siellä ketä aiot äänestää?
https://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/169106-teemme-kyselya-joko-tiedat,-keta-aiot-aanestaa
Ei siellä kysytty ketä aiot äänestää vaan; joko tiedät ketä aiot äänestää.
Siinä on kysymysten välillä vissi ero.
Olipa vielä ikäänkuin vihjeeksi vähän selitetty, mutta kun ei niin ei.
Oliko vaikee käsittää, oliko?
Se on kyllä reilua, että osallistuu omalla nimellä....
Hihittelenpähän itsekseni.
Eihän sitä saisi porvarien linjasta poiketa, se pn kaikki pahasta niinkuin työläisen ihmisoikeudet!
Jos kyselyä häiriköidään niin että yhdet naputtavat kiusaksi satoja ääniä yhdelle siitä ei ole iloa eikä hyötyä kenellekään. Tämän yhden puolueen kannattajilla tuntuu olevan taipumus vähän kaikenlaiseen häiriköintiin.
"ilmo"tehty tästä häiriköstä!
Katsos kun siellä täytyi olla oma nimi kun kirjoitti, joten puhut taas potaskaa kuten yleensä. Sulla on homma ihan hakusessa kun ilman todisteita siinä taas heittelet.
Monet ihmiset eivät nykyaikana häpeä enää törkeyksien kirjoittelua edes omalla nimellään. Somessa tämä sikailu on jo yleistä. Siksi verkkouutispalvelut joutuvat usein poistamaan asiattomia kommentteja ja pahimmassa tapauksessa estämään uutisen kommentoinnin kokonaan.
No Karjalaisen kyselyssä näytti monet olevan omalla kuvallaan, ja kertoivat että ääni menee numero viidelle. Karjalainen tukee kokoomusta, joten Huhtasaaren saama suuri kannatus kyselyssä oli liikaa.
Huhtasaaren vaalimainoksia on tuhottu, ja parissa tapauksessa tekijät ovat olleet mamuja.
Eikait nuohoojat tykkää jos joku yrittää hillitä niiden pummilla olemis haluja!
Galluppia pukkaa joka tuutista vaan minä en ole niitten ohjailtavissa.
Sunnuntai-iltana tiedetään enemmän.
Fiksu ihminen ajattelee omilla aivoillaan eikä ole galluppien ja muiden vietävissä.
Huhtasaarta äänestin, onpahan jonkinlainen protesti, kun ei muutakaan voi. Ainut, joka uskaltaa sanoa mielipiteensä sen kerran kun saa puheenvuoron.
Miksi meidän sitten pitäisi olla sinun ajatusmallien vietävissä, että vain sinä olet oieassa, muuten viestit poistuuu! Et viitsisi enää muita ohjeistaa!
Huvittavaa oli Karjalaisen päätoimittajan mielipiteet mitä Huhtasaari kertoi eka tentissä joka oli klo21-22 ja seuraavan päivän karjalaisessa jo julkaistiin. Miten voi olla mahdollista että lehti oli jo ollut painossa ennen sitä, mutta kai herra päätoimittajan on laulettava sen lauluja kenen leipää syö, eli kokoomuksen
Lehti ei ollut painossa ennen sitä.
Etkö sinä reppana tiedä alasta tuota vertaa?
Koetahan vetää kovasti, jospa se pää tulisi ulos sieltä rektumista.
Vai etkö sinä kenties halua nähdä miltä maailma OIKEASTI näyttää?
Jos haluat lukea tämänpäivän uutisia huomenna,,tilaa karjalainen! Tosiasiassa karjalaisesta ei ole perseenpyhkkeksikään metsäreissulla, onneksi on vessapaperia mukana!
Jos haluat lukea tämän päivän uutisia niin lue Netti-Karjalainen, Yle-uutiset netistä, Netti-Hesari tms.
Juuri tehdyssä kyselyssä YLE todettiin luotettavimmaksia mediaksi. Ei ole mitään syytä miksi Karjalaiseen ei voisi luottaa.
Jos haluat lukea rassesatuja lue MV, Magneettimedia tms. Näihin ei järkevään ajatteluun kykenevä luota pätkääkään.
Luetko sinä sen vessapaperisi käytettynä vai käyttämättömänä?