Jokainen järkevä äänestää Saulia.
Mikä on muuttunut? Miksi pitäisi nyt äänestää Paavoa kun hän ei ole aiemminkaan kisoissa pärjännyt? Matti on saamaton vätys, tai ainakin vaikuttaa siltä. Laura ratsastaa yhdellä asiallaan eikä se ole se mikä löytyy jalkojen välissä. Tuula on väritön blaa blaa-tyyppi jonka puhetta kuunnellessa meinaa nukahtaa. Merja on yhtenä päivän yhtä, toisena toista ja karisma puuttuu. Nils är svenska talande bättre folk muttei suomalalaisten.
Mikä on muuttunut? Miksi pitäisi nyt äänestää Paavoa kun hän ei ole aiemminkaan kisoissa pärjännyt? Matti on saamaton vätys, tai ainakin vaikuttaa siltä. Laura ratsastaa yhdellä asiallaan eikä se ole se mikä löytyy jalkojen välissä. Tuula on väritön blaa blaa-tyyppi jonka puhetta kuunnellessa meinaa nukahtaa. Merja on yhtenä päivän yhtä, toisena toista ja karisma puuttuu. Nils är svenska talande bättre folk muttei suomalalaisten.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sauli on ajatuksiltaan epäselvä pyörittelijä.
Unohdit muuten Pekan. Ei mikään ihme, sillä hän onkin sellainen syrjään vetäytyvä hissukka.
http://arjenhistoria.fi/actions/objectinfo.php?id=67168&from=searchext&image_id=167933&viewimg=1&prms=q=Sauli niinistö&option=com_ekuvasearch&view=ekuvasearch&Itemid=1
Kaikella sitä yritetään saavuttaa kansan luottamus. Nyt työväenpresidentistä ei sanaakaan, unilukkarikin on jäänyt unholaan. Ja näinhän se menee, että Niinistö on oikeasti kokoomuksen presidenttiehdokas. Siellä ne pyörii kokoomusministerit ja kansanedustajat Niinistön vaalitilaisuuksia vauhdittamassa., muiden puolueiden ei tietenkään näy.
Miksi pitäisi äänestää Niinistö jatkoon, sitä on hitusen vaikeaa ymmärtää. Niinistö ei ole kuuteen vuoteen sanonut mistään maan tärkeästä asiasta mitään sellaista selkeää, jossa olisi jotain johtajuuden loogista päättäväisyyttä-
Ei NWO väkivaltakoneistoa eikä valtaa ulkomaiselle rahavallalle.
Miksi tollanen Sauli pitäis äänestää tokalle kaudelle. On maanpetturi. Selvitä miten vei meltä oman rahan, puolusti nykyhallitusta ja kaiken kukkuraksi on naimisissa kummityttönsä kanssa ja Suomimedia kertoo vielä paljon hänen vaijetuista salaisuuksistaan. Kukaan järkevä ei häntä äänestä.
Paavo on viihteen monitoimimies, aina sattuu ja tapahtuu.
Mielenkiinnolla odotellaan vaalien jälkeistä jälkipyykkiä, vieläkö vika on vaikka mediassa.
Mediassa, salaliitoissa, mustamaalaamisessa, jne. Samat syyt ja syylliset kuin ennenkin. Kyllä Paavo tietää.
Kuusi vuotta vielä alasajoa duunareille.
Koska Väyrynen ei ole sotahullu, toisin kuin Niinistön taustaryhmät, joilla on ihan omat intressinsä kokoomuslaiseen presidenttiin.
Kyllä Niinistöllä voisi olla vähän enemmänkin valtaa vaikuttaa hallituksen toimintaan että asioihin voisi ehkä löytyä asiallinen ratkaisu ennenkin hallitus joudutaan hajoittamaan. Perustuslakiahan jouduttiin muuttamaan jonkun todellisen vian vuoksi.
EI SAULILLE! Ei Natolle ja kusetuslaille?
Ei löydy saulin gradua eikä jennin kastetodistusta.ei jstkoon.muiden kyllä löytyy