Tuula Haatainen pyrkii presidentiksi?

Miksi? paavo Lipposelle nauroi naurismaan aidatkin. Minne hautaatte Haataisen?

27

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haataisen tylsä monotoninen paasaus naisten oikeuksista, eriarvoistumisesta ja kestävästä kehityksestä ei kiinnosta varsinkaan miespuolisia duunareita. Naiset ovat Haataisen kanssa samaa mieltäkin, mutta eihän tuollainen esiintyminen sytytä varsinkaan presidentinvaaleissa. Heiluttaisi edes nyrkkiä puhuessaan, kuten Urpilainen tapasi tehdä, niin antaisi kuvan, että on tosissaan. Tai vetäisi asiallaan tarkoituksella huumorin kera yli, kuten Kyllönen tekee, niin voisi päästä tämän kannatuslukuihin.

    • Haatainen kuvitteli, että hänestä tulee uusi Halonen. Demareita ei kannata enää monikaan, koskka ovat RKP:n sylikoira. Demari duunarille pakkoruotsi on liikaa. Mikäli ollaan EU:n ytimessä, niin niissä pöydissä puhutaan saksaa ei ruotsia.

      • katsokuvia

        Haloseksi tuleminen on jo vähän liian kova väite. Kyllä Tuulalla on jo 2% kannatuksella tarpeeksi kuormaa ,ei tarvitse enään Haloseksi haukkua.


    • Haatainen on vaikea tunnistaa suomenkielisen hoitajan edustajaksi? Hän tuntuu olevan ruotsinkielen asialla. Ruotsia osaavat hoitajat lähtevät helposti Ruotsiin tai Norjaan.
      Olisi syytä keskittyä hoitamaan omankielisiä potilaita. Huhtasaari keskittyy suomalaisiin.

      • trehoitaa

        Ruotsissa maksetaan parempaa palkkaa ja Norjassa se on syy lähtemiseen!Suomessa riittää hoitajia yllin kyllin ei työväestä puutetta!


    • tosionononon

      kun saadaan ay-liike nurin saadaan demaritkin nurin

      • ennustelija

        Se ei taida mustimmaltakaan porvarilta onnistua, nimittäin AY-liikkeen kaato.


      • poristakuuluu

        Perussuomalaisten Puolue yrittää kaataa SAK .n kun ovat niin porvareita ja liittoo kuulumattomia luusereita!


    • Haataiselle on luvattu ministerin paikka jos demarit ovat joskus hallituksessa. Eihän tuohon kolmannesta luokasta muuten kukaan lähtisi

      • Feldt-Ranta tulee olemaan jokaisessa mediassa esilä. Hänet ajetaan väkisin demareiden puheenjohtajaksi. Taktiikka on sama millä Li Andersson nostettiin.


    • KIJUHYNBV

      Haatainen ei kiinnosta.tylsä.Suomen naiset,nyt on vahva,hyvä Ehdokas LAURA.TYÖ TEKIÄÄNSÄ OPETTAA...

      • mikänöyrryytys

        Heh, heh, persut miltäs tuntuu nyt, kun Haatainen nousee puhemiehistöön ja persut ja siniset, sama tuo, heitettiin roskakoppaan homehtumaan.


      • SaunanTaaNää

        No sinä et ole edes oppinut kirjoittamaan suomen kieltä :-D


    • kansankynttilät

      Totuus on että Niinistö voittaa vaalit muilla ei ole jalansijaa asiassa!
      Eli suomi saa pätevän ja hyvän presidentin jota kansa kunnioittaa!

      • Niinistö on puutarhatonttu. Samassa puutarhassa ovat ennestään Paavo Lipponen ja Kimmo Sasi. Uusimmat haluajat ovat Pekka Haavisto, ville Niinistö, Paavo Arhinmäki ja lähes kaikki johtavat politiikot.
        Demareista tietenkin Ahtisaari ja Halonen ja kirjailija Juha Hurme.
        Kaikki jotka juoksevat, kun ruotsiksi käsketään.


    • Demarit saivat syödä omaa lääkettään. RKP:tä lähellä olevat säätiöt olivat kaikki Niinistön takana.
      Media oli ennennäkemättömällä tavalla kytketty vuosia nostamaan Niinistön imagoa.
      Sauli ja Kokoomus korvaavat rahan ja vaivan sallimalla suomenruotsalaisten muodostaa luksus sairaanhoitopalvelut.

    • ajatella-ensteks

      niin, olis pitäny mutkun ei.rinne oli jo vuosia sitten tehnyt omien trollien kanssa sopimiksen saulin tyrmäämisestä,jatkuvat teko uutiset niinistöä ja kokoomusta vastaan paikallisisa lehdissä ,kohuotsikoidenvyörytyksellä ja kokoomusta halventaen,ei nytlyänytkään ,vaan kansa haisto ne läpi. ja se käänty omia vastaan,kiitos siitä rinne!
      olisko se järjen käyttö poikaa,ette ole kovin hyviä ennustajiakaan,kuten trump,breksit,eu,p-korea,helvetin moista vasemmisto paasausta itsenäisyyspäivästä-tähänpäivään ja pääosassa on SDP? kaikenlaista roskohjelmaa vasemmistolaisuuden häviäjien puolesta, mutta kun vassut ei ole huomannut että ihmiset osaa nykyään jo itse ajatella.siksi siis kokoomus niinistö eikä sdp haaatainen!
      suurin roskajoukko nykyään on vihreät umpiluut! tajuatko vassu rinne? oot pöljä.

      • urpilainen kieltätyi presidenttiehdokkuudesta ja aikoo heittää Rinteen ulos.
        Hän pyrkii tietenkin hallitukseen Kokoomuksen ja RKP:n kanssa.


      • SaunanTaaNää
        DonaldTruth kirjoitti:

        urpilainen kieltätyi presidenttiehdokkuudesta ja aikoo heittää Rinteen ulos.
        Hän pyrkii tietenkin hallitukseen Kokoomuksen ja RKP:n kanssa.

        Rinne ei pääse hallitukseen seuraavaan sataan vuoteen. Ja tuskin demaritkaan.


      • SaunanTaaNää kirjoitti:

        Rinne ei pääse hallitukseen seuraavaan sataan vuoteen. Ja tuskin demaritkaan.

        Rinteen taival SDP:n johdossa on päätetty päättää. Tuleeko Urpilainen takaisin vai päästetäänkö Lindtman narun päähän nyittäväksi.


    • Haatainen löi luun kurkkuun Huhtasaarelle TV-tentissä ja puolusti Tammisalossa naapurissa asuvia pakolaisia. Valitettavasti niitä ei ollut tai niillä ei ollut äänioikeutta. Tuula ja Laura saivat kumpikin äänestysalueelta 3% äänistä, muta vain Tuulalla oli siellä sukulaisia.
      Moni politiikko kalastaa ääniä pakolaisten avulla.

      • HaatainenOnLuuseri

        Huhtasaari löi Haataiselta hampaat kurkkuun presidentinvaaleissa. SDP ja maailman kansoja syleilevä feminismi koki mahalaskun kun vastassa oli untuvikkopoliitikko. Haataisella ei ole mitään uskottavuutta kansan edessä ja hän on surkea epäonnistuja.


      • HaatainenOnLuuseri kirjoitti:

        Huhtasaari löi Haataiselta hampaat kurkkuun presidentinvaaleissa. SDP ja maailman kansoja syleilevä feminismi koki mahalaskun kun vastassa oli untuvikkopoliitikko. Haataisella ei ole mitään uskottavuutta kansan edessä ja hän on surkea epäonnistuja.

        Huhtasaari sai yksin enemmän kannatusta, kuin vasemmiston feministit yhteensä. Tämä siitäkin huolimatta, että Väyrynen rahoitettiin viemään Huhtasaaren ääniä. Rahoittaja ei ole selvillä, mutta likaista peliä.


      • HaatainenOnLuuseri kirjoitti:

        Huhtasaari löi Haataiselta hampaat kurkkuun presidentinvaaleissa. SDP ja maailman kansoja syleilevä feminismi koki mahalaskun kun vastassa oli untuvikkopoliitikko. Haataisella ei ole mitään uskottavuutta kansan edessä ja hän on surkea epäonnistuja.

        Haatainen oli Rinteen edustaja vaaleissa. Rinteen aika puheenjohtajana onpäätetty päättää.
        Hän ei tule olemaan hallituksessa. Mielenkiintoista haluaako paikan Urpilainen vai saako sen Lindtman?


    • Ikuinen_skeptikko

      Torstaina huomenna presidentin virkaanastujaiset eduskunnassa. Kuka antaa perustuslaissa säädetyn juhlallisen vakuutuksen ja pitää puheen eduskunnalle? Vielä ei ole peli selvä. Viime hetken pelimuutoksia voi tulla. Äänestys ja vaalit olivat vain yksi etappi. Huomenna torstaina näemme oikeasti kuka köpöttelee estradille käämit kaulassa antamaan vakuutuksen. Jääkiekkotermein ilmaistuna. Peli on aina pelattava loppuun asti. Viime sekunneillakin on tehty maaleja ja voitettu maailmanmestaruus. Meinaan kattella suoran lähetyksen.

    • Rinne saa haastajan puoluekokoukseen. Samoin sai Sipilä. Hallitus sentään tekee töitä porvareiden hyväksi? Hirveä ristiriita.

    • Tänä päivänä näyttää, että paavo Lipponen oli oikea superstara demareille, ja hänen tuloksensa 6,7% oli lähes yhtä hyvä, kuin Huhtasaarella. Tosin Lipponen oli liittänyt Suomen EU:n ja pitkäaikainen pääministeri. Huhtasaari vasta tullut politiikkaan.

      Lipposen käsitys demokratiasta oli myös kummallinen. Nimittäin siihen sisältyy pakkoruotsi.
      EU:n pöydissä pitää istua, mutta ruotsia ei siellä puhuta? Suomi pitää liittää länteen ruotsiksi.
      Virolle kelpaa saksa ja ranska ja ovat lähempänä länttä kuin Suomi.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      115
      7506
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      38
      4348
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3842
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      401
      2014
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      72
      1559
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1477
    7. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1468
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      184
      1173
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1128
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      12
      1053
    Aihe