Norjan kaunis ja taitava Minniva. Sopisi Tuomakselle vaikka mammaksi, jollei olisi Johannaa..;)
Minniva - jos Floor vaikka kyllästyy
12
1642
Vastaukset
- Yöpöllöh
Samaa mieltä. Upea ja monipuolinen laulaja. Toivottavasti hän pääsee urallaan eteenpäin, nythän hän tekee vaan covereita youtubeen. Joku bändi saisi tästä hienon solistin.
- JebaJep
Ei kai Johanna sentään Tuomaksen äiti ole? Mutta juu. Kävin kuuntelemassa ja hyvältä kuulosti! Ihan rokkimimmin elkeitäkin näkyi videoissa. Harmi, ettei mikään bändi ole vielä napannut omakseen.
- sallinappanahka
Mitä meillä oli ennen Flooria? Koin 2014 niin voimallisen herätyksen, että kaikki muu haipui hämärään.:)
- minnivafani
Voi, tämä Minniva on niiiin suloinen ja lahjakas. Käynyt Kiteellä 'lomamatkalla' ja tavannut Tuomaksen vanhemmatkin ja kertoo että suosikkibändi missä haluaisi laulaa on Nightwish ja arvostaa huikeasti Tuomasta musiikin tekijänä jne. Eikö Tuomas voisi tehdä hänellekin musiikkia?! Aivan ihana nainen. Asuuko hän jossain pienessä mökissä ilman mukavuuksia?
- loveminniva
Tässä yksi Minnivan parhaista tulkinnoista Nightwishiä. Erinomainen, kuten moni muukin coveri häneltä.
https://m.youtube.com/watch?v=_cr5YDiPEU0 - minustakinminnivafani
tosi upea nainen covereineen.
- dfgbdfgh
Samahan niien ois joku realdoll https://www.maxim.com/gear/sex-robots-with-heat-sensors-2016-10 ottaa laulajakseen. Ei tarttis vaihtaa heti kun alkaa vähän otsa rypistyä ja neljäkymmentä kolkuttaa
- jakkera
Minnivan kaikki noi cover biisit ollut hyvin.. monesti kyllä parempi kun alkuperäinen
esim BATTLE BEAST - Beyond The Burning Skies
https://www.youtube.com/watch?v=fNMcuBkgZd4 minniva
ja alkuperäinen
https://www.youtube.com/watch?v=r6fS2pSPWrw
lauleskelee paljon suomalaisia rock bändien musaa esim sonata artica, nightwish..
hyvä ääni on naisella !! - Greatsingers
Paljon on tullut Minnivan covereita kuuneltua ja lähes kaikki on parempia kuin alkuperäiset. Ainakin mun mielestä. Battle Beast on kyllä poikkeus mun mielestä, koska Noora Louhimon ääni on vaan niin persoonallinen että tykkään alkuperäisestä enemmän.
Ehkä Minniva ei haluakaan minkään levy-yhtiön artistiksi? Youtube videoilla varmasti tienaa kunnnoin suuret katsojamäärät ja on vapaus tehdä omaa juttua varmasti erilailla kuin levy-yhtiön artistina. Mutta olisi kyllä kiva kuulla, että laulais jotain ihan uutta matskua ja vaikka omakustanteena levyttäis. Eikä se Holopainen huono vaihtoehto olis biisintekijäksi.
Toinen Tosi mahtava laulaja on tämä Natalia Tsarikova. Youtube profiilin perusteella asuukin nykyään suomessa. Pietarista lähtöisin ja Italiasta hakenut lauluoppia. Toivottavasti hänkin laulaisi jotain uutta matskua jossa hänen mahtava ääni pääsisi oikeuksiinsa.
https://m.youtube.com/watch?v=zfzIDdHql1s
Mutta Floor tekee erinomaista työtä ja on todella lahjakas. Lisäksi näyttää henkilökemiat sopivan nyt tosi hyvin koko Nightwishissa yhteen joten en kyllä siihen paikalle haluaisi ketään toista vaihtaa.- Niinlahjakas
Päivällä näin tämmöisen keskustelun tuosta Natalia Tsarikovasta. Se keskustelu vaan hukkuu viihdeosion Tuksujuttujen sekaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15343327/kuka-olisi-paras-artisti
Eli onko toi Natalia oikeasti osallistunut Idolsiin ja tipahtanut?
- Kuuntelija
Fanista bändin jäseneksi muuttuminen on minusta painajaismainen ajatus. Ainakin vaatisi paljon henkistä kasvua, että voisi kehittyä oikeaksi ammattilaiseksi, joka voi myös antaa, ei vain imitoida.
Minnivalla on ihan hyvä ääni, mutta kaikki karisma puuttuu. Hän on kyllä antaumuksellinen fani, mutta siihen se jää. Ehkä hän vielä joskus löytää jotain omaa, jota voi tuoda covereihinsa? Ja sitten ehkä jonkun bändinkin?
Floor on artisti, aito ihminen, ja hänellä on oma tahto. Samoin oli (ja on edelleen) Tarjalla, joka muuten kommentoi joskus Minnivan laulua muiden fanicovereiden ohessa. "Put all in!" oli muistaakseni Tarjan neuvo, ja minusta ihan osuva sellainen. Anettekin teki kappaleista itselleen sopivampia sovituksillaan.
Myös Nightwishin edellisen kiertueen vierailija, Netta Skog, ei ole jäänyt fanituksen asteelle, ja se on kantanut hedelmää. Pisteet siitä.
Ei siis Minnivaa Nightwishiin vielä noilla näytöillä. Hän olisi todellinen yhden tempun ihme.- Lahjakkaitaovat
Juu samaa mieltä toivottavasti Minnivalle löytyis se oma juttu. Tuolla talentilla sille pystyis kyllä tekee vaikka minkälaisia biisejä laulettavaksi.
Ja Netta Skog tekee kyllä tekee onneksi ihan omanlaista juttuansa vaikka onkin varmasti yksi suurimpia Nightwishin faneja. Hän kun esiintyy vähän kaikkien kanssa sekä myös yhden naisen orkesterina. Vuosien varrella on ollut tangokuningatar kisaa ja Turisasta ja Ensiferumia hevipuolelta yms. Mutta toivottavasti hänkin joskus julkaisisi omaa musiikkia kun kaiken lisäksi on itsekin biisintekijä, mutta ei ole julkaissut vielä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823