Eroon siitä sun Minnasta. Sä olet etonut mua alusta asti, eikä meillä ole suhdetta eikä tule olemaan. Ja jospa se Mirka löytäisi sielunkumppaninsa niin ei tarttis toisten kantaa kostoa. Lahko varmaan taas eilen hakkasi energiaa, toivotaan kidutusta kaikille jotka ottavat sitä vastaan.
seiska onneksi päästään kohta
5
187
Vastaukset
- Pekkapressaksi
Muistakaa äänestää Pekka Haavisto numero 3
- saatkotaasvähäextraa
Pera voi etsiä sielunkumppaniaan ihan sieltä espanjan piireistä. Mites Tarjan työt menee?
- suhteetkuntoon
Nyt meni yli hilseen. Teillä ei suhdetta mutta noilla kahdella on? No mistä saaneet uskomuksen että sulla suhde siihen ? Kohta pääset eroon no miten ottamalla uuden ja esittelet sen pitkin kyliä? Eikö olisi hyvä idea hoitaa pois toisten turhamainen epäily sinun suhteilusta varattuun? Jos nyt oikein ymmärsin noiden kahden mukana olevalle.
- kuulintotuutta
Eikös tämä sauli niinistö ole nyt kun vaimo raskaana tämän pekka haaviston kaveri?
- kakkonenjokakipuilee
Onpas kinkkerä kuvio. Sinä siis olet ystävä varatulle jolla on Minna ja Mirka ? Miten nyt sinua vainoaa? Alusta lähtien sinua kubotti tuo varattu? No miksi sitten olet tekemisissä? Ja mistä Minna ja Mirka sinusta tietävät? Jos tietää toisen olevan varatun kannattaa ymmärtää että sen kumppani voi olla mustasukkainen sinun tapaamisesta pelkästään. Sinun tulee osata väistää ja antaa toisten suhteilla kuten haluavat. Tuo kakkosen rooli ei kenenkään silmissä hyväksyttävää. Ja kerta alistut vainoamisesta etkä hoida sitä oikein se sun homma. Varatut jätetään alunperinkin rauhaan. Sitä et selkeästi ole tehnyt jos kerta uskoo sinun olevan suhteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815