Tekninen lautakunta
Esityslista 01.02.2018/Asianro 20
Kotakennääntien kantavuutta aletaan parantelemaan veronmaksajien kustannuksella, jotta raskasmassaiset yhdistelmäajoneuvot pääsevät kulkemaan sellutehtaalle. Reilua?
Kotakennääntien kantavuussaneeraus
4
173
Vastaukset
- Elleldkesnks
Reilua todellakin! Teiden on oltava kunnossa
- järjestelmä
Jos et tiennyt,niin meillä on yhteiskuntajärjestelmä joka toimii niin,että kaikki yleiset tiet rakennetaan verorahoilla. Mutta jos et ole vallan iäkäs niin tulet vielä kokemaan sen,kun teitä rakennetaan yksityisin varoin. Ja silloin niillä liikkuminen maksaa (tietullit). Ja taitaa olla Äänekoskellakin suurin veromarkkojen tuoja tämä tehdas jonka takia kantavuutta on parannettava.
- mielekästätouhua
Hyvähän se on tiet kunnossa pitää
- rikkaatrikastuu
Mutta juuri tämä tiehän on tälläkin hetkellä ihan hyvässä kunnossa tavisautoilijoita ja normirekkoja silmälläpitäen, eikä vaatisi nykyisellään veroeuroja korjaukseen. Nyt jättimassaisten yhdistelmien vuoksi pistetään uuteen uskoon, ja kansa maksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809