Viikonloppu jo puolessavälissä

Mikä on kun Jasminin viikonloppu on jo puolessavälissä, eikä tule hehkutuksia synttäreiltä, lähipubist eikä edes uutta vasemman posken kuvaa ? Onko Jarmo jo kyllästynyt tämän vauhtitenavan oikkuihin ?
9474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jampalla alkaa jo ikä painaa sen verran että ei ihan joka vkl jaksa rillutella. Se maksaakin jonkun verran, 2 hengen juomingit. Ja niitä töitäkin pitäisi välillä tehdä jopa sunnuntaisin, muuten alkaa pussinpohja pilkottaa.

Äänestä

Jospa nuoripari on harrastamassa, ampumassa tai jääkiekkoa katsomassa.

Äänestä

Taitaa olla äijä raasulla matti kukkarossa kun on vetelä eukkokin elätettävänä ruokkojen lisäksi.

Äänestä
  • Hei haloo nimimerkille tyhjä lompuuki; Ei tarvitse enää aikuisista lapsista mitään "ruokkoja" maksaa. Vähän rotia hölmöihin kommentteihin

    Äänestä

Tonkkaviini ja Kalapäreeltä lahjaksi saatu kiljukin juotu viime pisaraan ja kumpikin sammunut horjahdellessaan eteisen peilin eteen selfietä ottamaan, Jasmin ja Jarmo.

Äänestä

Kun arki alkaa Jamppa väsähtää viimeistään. Toistaiseksi on vielä nolosti _ _t_ n vietävissä oleva ikämies.

Äänestä
  • Kun arki alkaa, teepiit on virkkaamassa, mikä onkin heille ihan omiaan. Btw, miten teille käykin sieluun, että jotkin voivat nauttia toisistaan?

    Äänestä

  • kateus.sen.tekeekö kirjoitti:

    Kun arki alkaa, teepiit on virkkaamassa, mikä onkin heille ihan omiaan. Btw, miten teille käykin sieluun, että jotkin voivat nauttia toisistaan?

    Elä laakase, naatitaan .

    Äänestä

Kukaan Jampan lähipiirissä ei täytä enää 60v, täytyy odotella tyyppien 70 v. juhlia. Tai että Eero ostaa lisää hauskoja hattuja. Koskaanhan tää nuoripari ei järjestä pippaloita kotonaan. Onko Jampalla matti niin kukkarossa?

Onneks nyt kuitenkin Jassu pääsee katteleen jotain nevö hööd bändii lauantaina, onko musta säkkikolttu jo pesty viime juhlinnan jäljiltä? Laita, Jassu, myös se lierihattu päähäs, se on niin elekanttia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mistänyttuulee kirjoitti:

Mikä on kun Jasminin viikonloppu on jo puolessavälissä, eikä tule hehkutuksia synttäreiltä, lähipubist eikä edes uutta vasemman posken kuvaa ? Onko Jarmo jo kyllästynyt tämän vauhtitenavan oikkuihin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu