Feministi/Sovinisti

Toimittaja kysyi presitenttiehdokkailta, että ketkä heistä ovat feministejä.

Tasapuolisuuden nimissä olisi pitänyt kysyä, että kuka teistä on sovinisti.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ne ei kyllä ole koskaan olleet toistensa vastakohtia.
Feminismissä on paljon ahdasmielisyyttä ja syrjivää myös monien naistenkin mielestä.
Arvomaailma puetaan näennäisesti hyviin ja suvaisevin termein ,jotka itseasiassa haluaa polkea perinteiset arvot ,joilla on rakenettuna demokraattunen hyvinvointi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mmiituu kirjoitti:

Toimittaja kysyi presitenttiehdokkailta, että ketkä heistä ovat feministejä.

Tasapuolisuuden nimissä olisi pitänyt kysyä, että kuka teistä on sovinisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu