Suomi ei ole enää turvallinen maa naisille

TurvattomuusLisääntyy

"New World Wealth on julkaissut viime vuoden tutkimuksensa eri maiden talouskasvusta ja turvallisuudesta."

Raportti ottaa kantaa naisten turvallisuuteen. Australia oli turvallisin maa vuonna 2017, Islanti kolmanneksi turvallisin:

1. Australia
2. Malta
3. Islanti
4. Uusi-Seelanti
5. Kanada
6. Puola
7. Monaco
8. Israel
9. USA
10. Etelä-Korea

Mistä johtuu että naisten turvattomuus on lisääntynyt onko miehet menettäneet moraalinsa ja heistä on tullut hirviöitä jotka ahdistelevat lapsia naisia?

5

1358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MihinTämäJohtaakaan

      Pohjoismaissa on sentään vielä maa Islanti joka on jokseenkin turvallinen maa naisten elää vapaasti

    • Mullistelua

      Huhtasaarelle pojot. Kanada ja aussithan on homppelimaita myös, Suomi vaan ottaa lisää riskejä enenevässä määrin.

      • PoistoonMenee

        Huhtasaari on kaikkein pätevin johtamaan maatamme eikä ole pelkuri mitä nämä toiset lärpäkkeet ovat. Pelko näkyy selvästi esimerkiksi Niinistön puheissa ja samoin Haaviston he yrittävät väistellä pakolaiskysymyksissä etteivät vain loukkaisi valtauskonnolisia muslimeita ja saisi heidän vihat päällensä.
        Mitä naapurimaassa Ruotsissa on jo tapahtumassa siellä poliisi pelkää koska heitän perheitä on uhkailtu näin poliisit ovat riippakintuissa eivätkä uskalla enää puuttua rikollisten tekemisiin.
        Ruotsissa voi näin ollen tapahtua ihan mitä vain ja tapahtuukin eli siellä ammutaan ja ranaatit räjähtelee poliisien edessä mutta ne jätetään tutkimatta eikä tekijöitä edes yritetä ottaa kiinni.
        Voimme vain arvailla mihin tuo lopulta johtaa ?


    • Selvästisyy-yhteys

      Täytyy muuttaa Islantiin.

      • TilanneVaatiiSitä

        Hyvä pointi muuttaa Islantiin muutenkin se on kuin satumaa.
        Suomessa ei toimi enää mikään kunnolla hölmöillään vain, mutta sitä ei tunnu monikaan huomaavan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2244
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      171
      1965
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1923
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1620
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      64
      1479
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      189
      1460
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1221
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      31
      1074
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1063
    10. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      75
      1043
    Aihe