tulla mun kans päivätorkuille. ;)
Sun pitäis mies
16
644
Vastaukset
- Sunpitäismies
Hyvä idea. Päiväunille vierekkäin.
- minäkinhaluaisin
Tule sinä minun kainaloon. Saat kauniisti tuhista kiinni minussa.
- Tulikohän
Kainaloosi??
- onaikaa
Tulikohän kirjoitti:
Kainaloosi??
Ei tullut. Kyllä hän ehtii vielä, en meinannut kadota minnekään.
- 5cardcharlie
Ai harmin paikka, ei tullut eurojackpottia tälläkään kertaa :(
Olisin rahoittanut ainakin 10miljoonalla ikävä-palstan omaa elokuvaa jos olisi tullut.
Hieman väsyneenä on hyvä keksiä ikävä-palsta-elokuvaan joitain ideoita, draamamuotoinen elokuvan pitäisi olla ja ehkä alku niin että mitä tapahtuu kun aamulla herää.
- Tuollaisen elokuvan aamun alku voisi olla että: aamukahvit ja korttipakka, mikähän kortti tulee, tulisi joku patakakkonen: ennustaa huonoa päivää.
Ja todella kaikkia draamajuttuja palstalta, mitenkähän jonkun TANKIN, eli siis panssariajoneuvoin voisi laittaa sellaiseen elokuvaan: ehkä ostamalla muovisia lelusotilaita ja sellaisia :) - sellainenkinkivaa
Tarjoatko minulle myös ns. päiväkahviseuraa?
- kakkuakintarjolla
Eihän sitä etukäteen tiedä, mihin tilanne kehittyy.
- päivätorkkuilua
kakkuakintarjolla kirjoitti:
Eihän sitä etukäteen tiedä, mihin tilanne kehittyy.
Kyllä sen tietää mihin se menee
- viekkuu
Nainen pistää vaan txtatenkännyyn, niin tuun!
- turtunut.mies
Sanos muuta naekkonen..
- Sullejust
Kerro vaan kordinaatit niin olen hetken päästä ovella? Otan päikkäreitä lähes päivittäin niin kiva olis yhdistää tämä tällainen :)
- puolkymmeneillalla
Olis ollut vaan aika myöhäset päikkärit. Yöuniksi olis mennyt :D
- Sullejust
Aina tulee uusia päiviä ja päikkäreitä. Yöunia siinä välissä. Sänky on keskeinen ja hyvä makailemiseen.
- 5cardcharlie
Hmm niin naisten kanssa höpötykset elokuvaideasta... kehystet aika hyviä, mutta kuka voi tietää jotain ihmeellisiä paikkoja kuten joku Savonlinnan kummitusmökki?
... draamaa väliin ihmettelyä että kuka mitäkin ja kenestäkin tykkää ...
Yön suunnitteluja isojen tyttöjen kanssa tuollaiset, muutenkin liian pelottavia alle 24-vuotiaille :D - ollaanläheisiä
Mites noi kaverit https://www.youtube.com/watch?v=x5tCmDRFoH0
- 5cardcharlie
Peli shakkia ensin :) Shakkipeli alkaa väsyttämään, niin sitten "nukkumaan" :D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823