Kun tulee II-kierros pressanvaaleihin, niin onko vastakkain Niinistön kanssa
-haastaja vai vastustaja
-vaihtoehto vaitakuuvarma
-nato vai liittoutumaton
-kuuden vuoden ehkä- aika vai siirtymävaihe
Ajatusleikki
9
234
Vastaukset
- tebrunkkanen
Haista lokin perse juuttaan joutilas!!
- Tosionkin
Ei tule toista kierrosta koska Laura valitaan jo ensimmäisellä kierroksella!
- Tosionon
Höpöhöpö.
- Toteuttajat
Juha Sipilä, Petteri Orpo, Sauli Niinistö ja Timo Soini neuvottelivat vuonna 2015 kesän aikana sopimuksen Euroopan Unionin, Saksan, Ruotsin ja Tanskan kanssa. Sopimuksen myötä kyseisistä maista ohjattiin turvapaikanhakijoita ilmaiseksi busseilla ja junilla kohti Suomea. Ruotsi oli järjestänyt täysin ilmaiset bussikuljetukset ja junakuljetukset turvapaikanhakijoille tornion rajalle. Turvapaikanhakijoita kehoitettiin menemään Suomeen. Samassa sovittiin, että Suomi tulee lisämään pakolaisten määrää, sekä ottamaan loputtomasti jatkuvat virrat turvapaikanhakijoita. Erityisen tärkeä kohta sopimuksessa oli, että ylivoimaisesti suurin osa hakijoista tulee olemaan muslimimiehiä. Sekä se, että Suomi tulee pitämään rajat auki ja ottamaan Ruotsin kautta turvapaikanhakijoita 200 000 vuoteen 2022 mennessä. Lisäksi sovittiin, että laittomasti maassa oleville tullaan hallituksen toimesta järjestämään sosiaalihuolto. Tarkoituksena on nopeuttaa Suomen islamisaatiota ja nopeuttaa kansanvaihtoa.
Eduskunta hyväksyi sosiaalihuollon laittomasti maassa oleville. Suomesta tuli virallisesti koko maailman sosiaalitoimisto.
https://suomimedia.wordpress.com/2017/12/30/eduskunta-hyvaksyi-sosiaalihuollon-laittomasti-maassa-oleville-suomesta-tuli-virallisesti-koko-maailman-sosiaalitoimisto/
https://www.kansalainen.fi/eduskunta-hyvaksyi-sosiaalihuollon-laittomasti-maassa-oleville/
Jos kansa alkaisi epäilemään miksi rajoja ei voi laittaa kiinni ohjeeksi annettiin valehdella, että kansainvaliset sopimukset estävät. Maanpetturi ja ammattivalehtelija Petteri Orpo toistelee kyseisestä valhetta. Puola, Unkari ja monet muut euroopan maat ovat laittaneet rajat kiinni. Tämä ei olisi mahdollista, jos kansainväliset sopimuksest estäisivät. Kaikki eduskuntapuolueet paitsi perussuomalaiset ovat sitoutuneet tähän suunnitelmaan. Samalla sovittiin, että huolestuneita isänmaallisia kansalaisia, jotka vastustavat näitä suunnitelmia aletaan vainoamaan vihapuhesyytteillä. Samalla sovittiin, että Suomeen perustetaan poliisin vihapuheryhmä, joka tulee jahtaamaan ja yrittämään hiljentämään kaikki näitä asioita vastustavat.
Vyöry oli hallituksen tiedossa jo toukokuussa 2015.
25.5.2015 Kunnilta varautumissuunnitelmat isoon pakolaismäärään= turvapaikanhakijoihin.
https://kuntalehti.fi/uutiset/sote/kunnilta-varautumissuunnitelmat-isoon-pakolaismaaraan/
26.5.2015 Sisäministeriö pyysi kuntia varautumaan 80 000 turvapaikanhakijan tuloon
http://esaniemi0.puheenvuoro.uusisuomi.fi/195802-sisaministerio-pyytaa-kuntia-varautumaan-80-000-turvapaikanhakijan-tuloon
Kaikki turvapaikanhakijat ja pakolaiset ovat elintasopakolaisia. Nämä asiat selvitetään seuraavalla liveleak videolla ja pakolaisten ja turvapaikanhakijoiden ottaminen on täysin järjetöntä, eikä auta mitään, mutta tuhoaa sen maan talouden ja kultuurin, joka niitä ottaa. Lisäksi video paljastaa, että kaikki pakolaisia tai turvapaikanhakijoita kannattavat ovat valehtelijoita, jotka kannattavat vain islamisaatiota. Asia selvitetään perusteellisesti seuraavalla liveleak videolla suomenkielisillä tekstityksellä, jonka jokaisen tulisi katsoa vain 6 minuuttia
http://www.liveleak.com/view?i=d42_1373758900 - tebkepulainen
Joko aaramiehet on herännyt vintiltä?Lunta tulla jollottaa kinoksiin asti,nyt kusenpolttamat kalsarit jalakaan ja menoksi pökiöt!!
- Miksi
Maahantunkeutujille on kaikki ilmaista.
- numerolla.on.väri
Kyllä se toisen kierroksen käyminen on haastamista. Niinistölle on pedattu valtiaan viittaa ja sen saaminen on tosi kovan väännön takana. Suomen linjan kirkastamiseksi, nato vai puoluettomuus, toinen kierros kahden välillä olisi tosi tarpeen.
Nyt kun ehdokkaita on noin monta, jää vastaukset puolitiehen roikkumaan . Niinistö on pyörittänyt "veistä kurkulla" nato-kantaansa pimittäen ja kun taustaväri on kokoomus, me olemme matkalla natoon hänen johdollaan. Näin se vaan on.
Haastajana tehokkain selvittämään Niinistön jipot kansalle on syväkyntöhevonen Paavo Väyrynen, sekin on faktojen fakta. - kullimunni
Jopas taas aamu valkeni harmaana,mutta ei haittaa lenkillä oli mukava käydä..
- tuottajain.saroilta
Ajatusleikit todennäköisesti ohi. Ei muuta kuin parempaa aarausjälkeä loppuvuodelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818