Taas yksi tarina skodasta ja sen omistamisesta:
”Kaupat tehtiin joulukuun alussa. Matkamittari näytti kolmen kilometrin lukemia, kun perheenisä ajoi autonsa kaupan kynnyksen yli. Kyseessä oli todellakin tuliterä menopeli.
Jos ensimmäiset kolme kilometriä olivatkin sujuneet hyvin, ongelmat alkoivat muutaman seuraavan kilometrin aikana. Jo kotimatkalla Sami huomasi, että kaikki ei ollut kunnossa. Automaattivaihteisto nyki erikoisesti.
Seuraavien päivien aikana vikalista kasvoi. Ikkunat aukesivat omin päin, ilmastointi puhalsi täysin satunnaisia lämpötiloja, bensamittari näytti omia lukemiaan ja auto tööttäili arvaamatta.
Vaikka ilman kuljettajaa pysäköitynä seisovan auton tööttäily huvittikin hieman ohikulkijoita, ei omistaja ollut vioista lainkaan mielissään.
– Menin autokauppaan sillä ajatuksella, että ostetaan uusi ja tyylikäs auto, niin olihan tämä melkoinen järkytys”
Surkea tarina
4
108
Vastaukset
- Skodakriitikko.mokasi
Tämä tarina on Mersusta. Sen tietää jo siitä että epäonniselle kuskille tarjottiin paremmin varusteltu auto tilalle.
Miten Skodakriitikko erehtyi noin pahan kerran? Skodakriitikko tietää vallan hyvin että vastaavassa tilanteessa Skodakuski joutuu maksamaan kaiken itse. Luulisi hävettävän tuollainen junnumoka.
https://yle.fi/uutiset/3-10042236
"Alle valikoitui kalliimman luokan saksalainen menopeli." - Merkkel-män
Onneksi lopullinen ratkaisu häämöttää. Enemmistö kansasta näytti mielipiteensä ja äänesti EU- ja länsivastaisen presidentti Zemanin jatkokaudelle. Kunhan sama porukka äänestää Czexitin, on Skoda-ongelma historiaa.
Saksa siirtää valmistuksen pois Tsekeistä. MAKE GERMANY GREAT AGAIN!- TaasYksiTarina
Saksassa jatketaan Skodan valmistusta, niinhän se onkin. Volkkari luopuu sujuvasti kapasiteetista, kun lopettaa Seatin tuotannon. Euroopan länsirajalla Espanjassa aletaan myös koota Skodaa. Kun Unkarista vetäydytään myös, saattaa tulla paljon järjesteltävää.
Tietenkin myös Slovakiasta poistuu "läntinen" autoteollisuus. Kun koko "itäinen" kapasiteetti lopetetaan, Kia/Hyundai poistuu Euroopasta. Venäjä alkaa tuottaa Fiatin tuotteita ja häätää Ladasn osalta Rellun Romaniaan
Jatkossa saadaan italialais/amerikkalaisia tuontiautoja, saksalaista laatua sekä marginaalisia ranskalais-englantilaisia valmistajia
- No.olinpas.utelias
Muistit kai tirauttaa pari myötätunnon kyyneltä, kun tuon kopsasit tänne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p565735Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752902Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella212137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401925Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611829- 191818
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v51548Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83117281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191171Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah69996