Haaveesi mitä toivoisit

kaivattusi tekevän?
602328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 60

Vanhimmat

Vastaavan minulle takaisin. Jotenkin hölmöä jäädä tälleen roikkumaan hiljaisuuteen.

Äänestä

Lähettävän viestin vaikka fb:ssa tai wa:ssa. Tai jos ei uskalla kuulumisia kysellä, niin kommentoisi vaikka jotain mun juttua fb:ssa. Jos siis haluaa.

Äänestä

yhteyttä. Mulla on mielenpäällä yksi asia.

Äänestä
  • Mikset itse ota jos on mielenpäällä joku asia?!

    Äänestä

Kuolevan.

Äänestä

Työntävän minut hissiin. Pysäyttävän hissin ja suutelemalla himokkaana samalla repien vaatteitamme pois ja antautuen rakastelun huumaan

Äänestä

Soittavan minulle tänään.

Äänestä

En soita koska en halua pettää.

Äänestä
  • Ikävöittkö kuitenki

    Äänestä

  • Olisiko soittaminen välittömästi sama asia kuin pettäminen?

    Äänestä

Vain petturi soittaa.

Äänestä

Petturit on kovia soittelemaan.

Äänestä

Äänestävän Niinistöä, kuten minä tein.

Äänestä

Tein aloituksen ja hän ei vastannut. Se tekee hänestä törkeän minua ja kaikkia kohtaan, koska olen ihan tuntematon hänelle.

Äänestä

Tekevän aloitteen, minä kun en uskalla.

Äänestä
  • Samoin toivoisin erään miehen tekevän.

    Äänestä

  • ujonainen2018 kirjoitti:

    Samoin toivoisin erään miehen tekevän.

    Sitten olemme umpikujassa.

    Äänestä

Kaikkea sellaista, että tykkää elää elämäänsä.

Äänestä

Tom Yam Kung tai Phrik Phat Nyö :-*

Äänestä

Huutavan minua nimellä ja ottavan minut sivuun, jossa juteltais asiat selviksi. Minä en voi, kun olin aloitteentekijä aiemmin, oli melkoista vuoristorataa kommunikointi, kunnes se kuivahti. Lyhty sammui, toivo meni samantien. Tuntemus tämän jälkeen, onneksi asiaan saatiin selvyys tuntemuksien osalta? Tätä pyöriteltiin kuitenkin pitkän aikaa mielikuvilla ja aistein.

Jälkeenpäin ajattelin, et en todellakaan ollut kartalla toisen luonteesta. Oma tilanteeni sellainen, etten olisikaan valmis mihinkään vakavampaan tällä hetkellä. Valju fiilis jäi, siksi juttutuokio voisi olla hyväksi molemminpuolin, tuntematta toisen tuntemuksia tähän liittyen.

Äänestä
  • Tee itse tuo, kun näet hänet. Minäkin juttelisin mielelläni erään miehen kanssa.

    Äänestä

  • Kommunikointi ei auta välikäsien kautta.

    Äänestä

. joskus on luovutettava ja katsottava totuutta silmiin . haaveita joita olisin toivonut hänen tekevän oli paljon,, yksikin olisi riittänyt mutta selkeästi minä en

Äänestä
  • Kerro yksi esimerkki, mitä toivoit hänen tekevän?

    Äänestä

Ottais yhteyttä 🙄

Äänestä
  • Ottaisin kun vaan tietäisin minne... :'(

    Äänestä

  • A-mies- kirjoitti:

    Ottaisin kun vaan tietäisin minne... :'(

    En odota A-mieheltä viestiä ja kaipaamallani miehellä on kyllä yhteystiedot :/

    Äänestä

  • Anainennn kirjoitti:

    En odota A-mieheltä viestiä ja kaipaamallani miehellä on kyllä yhteystiedot :/

    Eipä niin...

    Äänestä

Hankkiutuvan raskaaksi miehensä kanssa, niin loppuisi tämä päämäärätön haaveilu hänestä.

Äänestä

Viestiä minäkin toivoisin

Äänestä

Ostaisi joskus kasapäin kaikkia herkkuja ja vain porsastelisi löysissä housuissa.

Äänestä

Yhteyttä ottavan tietenkin. Ei siinä mitään kummaa ole. Vaikka ihan kaverina vain jos ja kun ei muuta voida. Ehkä hän pelkää että alkaisin vaatia suhdetta tai jotain. Jos hänellä on tunteita minua kohtaan vielä niin ehkä pelkää että homma riistäytyy jossain vaiheessa ihanasti käsistä...

Äänestä
  • En pelkää sitä, vaan sitä ettet halua olla yhteydessä. Eli torjutuksi tulemisen tunnetta ja itseni nolaamista.

    Äänestä

  • josoisithän kirjoitti:

    En pelkää sitä, vaan sitä ettet halua olla yhteydessä. Eli torjutuksi tulemisen tunnetta ja itseni nolaamista.

    Tottakai haluaisin olla yhteydessä mutta tuskin olet hän. Hän menee nukkumaan hyvissä ajoin eikä varmastikaan vastaile täällä yöaikaan.

    Äänestä

  • Kuneitiedätoisesta kirjoitti:

    Tottakai haluaisin olla yhteydessä mutta tuskin olet hän. Hän menee nukkumaan hyvissä ajoin eikä varmastikaan vastaile täällä yöaikaan.

    Tuo on kyllä hyvä tuntomerkki! En siis ole hän. :) Mutta voisiko sinun hän ajatella kuitenkin samalla tavalla kuin minä? Tietääkö hän varmasti, että haluaisit olla yhteydessä?

    Äänestä

  • josoisithän kirjoitti:

    Tuo on kyllä hyvä tuntomerkki! En siis ole hän. :) Mutta voisiko sinun hän ajatella kuitenkin samalla tavalla kuin minä? Tietääkö hän varmasti, että haluaisit olla yhteydessä?

    Periaatteessa kyllä voi ajatella samoin, mutta usein mietin että miksi hän enää ajattelisi minua. Hän on mieheksi ihana persoona ja uskon että hänellä on paljon ihastuttavia naisia ympärillään ja hyvä vaimo. En itse oman tilanteeni vuoksi pidä itseäni kenenkään haaveena vaikka ihailijoita edelleen onkin.

    Äänestä

Painus vittuun ääliö. Jonkun muun kuin minun. Kai maailmasta joku nainen löytyy joka senkin huolii vittuunsa. Helpottaisi kummasti usean elämää.

Äänestä

Sellaista elämä on. Tämä on todettu eikä auta kuin tehdä se mikä pitää tehdä.

Äänestä

Kun oppisi lopettamaan valehtelun. Tilanteen hyväksikäyttäjä upea esittäjä. Luulin todella aluksi ystävyyttämme ja ihastumista niin totena ja aloin leikkiin mukaan. Minulla on kuitenkin moraali jota noudatan. Sillä ero meneillään ja meillä synkkäsi todella hyvin. Se kertomus sen elämästä oli niin uskottava. Enkä osannut epäillä tai muutoinkaan enään epäillä miksi se minuun ihastui. Kun sanoin rajat mihin suostun hoitaa sen loppuun asti eron. Voimme sitten aloittaa. Alkoi kertomus muuttua. Ja jutut sen myötä. Kun aikaa kului ja tarina muuttui ja muuttui jopa niin että harkitsee vielä. Sanoin takarajan se kun saavutettiin halusikin pelkkää ystävyyttä. Yritin ymmärtää ja kertoi lisää perheestään ja ongelmistaan. Vilpittömästi yritin olla tukena. Kunnes tuli totuus päin näköä. Mikään ei ollut perheessä tapahtunut. Ja sen kumppani oli tiedon saanut tapailuistamme jopa niin missä ja milloin. Kun yritin selvittää kuka sille kertonut eihän sitä sanonut. Nyt olen itseni saanut siihen pisteeseen että olen tuo "hullu, eronnut, varatun hoitaja, kakkosnainen joka tiesi. Ei auttanut sanoa että minäkin uskoin jotain mihin tämä piti johtaa. Toki sekään olisi ihan oikein ollut mutta näin oman elämäni kaaoksen ja se vei mukanaan. Ei tippunut ymmärrystä. Toivon etten koskaan törmää niihin. Järkyttävä kokemus. Toivon todella että oppisi rehellisyyttä ja lopettaisi valehtelun kaikille. Punaiset lasit silmillä ei aina näe koko totuutta.

Äänestä

Ottais yhteyttä.

Äänestä
  • Mitä toivot että hän sanoisi? :)

    Äänestä

Erittäin hyvä kysymys, olen miettinyt että mitä jonkun tytön haluaisin tekevän:

Ainakin että hän etenisi elämässään, minulla ei ole mitään itsekkäitä omia motiiveja, pelkästään hyvän toivotus ja toivominen toiselle.

Nyt aina kun näkee jonkun hammasharja-mainoksenkin, tulee mieleen hampparit ja erikoiskastikkeet joissa on hyvä "talon" oma pikantti maku, joka koostuu hammaslääkäreiltä kerätyistä poistetuista ihmisten hampaista.

Äänestä
  • Tuollaistakin sitten..

    Äänestä

Viestii toivoisin :)

Äänestä
  • Minulle tulee aika-ajoin mieleen että mitähän joillekin tytöillekään kuuluu, koska koulussakin oli sellaisia tyttöjä joita dissattiin, kun itse jossain "city boys"-tyyppisissä.

    Koska poikiakin dissattiin aika pahastikin ja tytöt jättivät oman porukkansa ulkopuolelle.

    Äänestä

Elävän onnellisena elämänsä loppuun asti, mahdollisimman kauan ja mahdollisimman onnellisena.

Äänestä
  • Tuletko sinä siis kanssani ? 🙂

    Äänestä

  • Kuulostaahyvältä kirjoitti:

    Tuletko sinä siis kanssani ? 🙂

    Vähän vaikea luvata kun en tiedä kuka olet ja mihin pyydät mukaan. Tänne palstalleko lpppuelämöimään? Jotenkin luulen että en jää tänne loppuiäkseni, vaikk mist ihminen sen tietää.
    Sinun kannattaisi kysyä siltä omalta kaivatultasi eikös sun pitänyt niin tehdä?

    Äänestä

J miehen vievän minut teatteriin, ja sen jälkeen kotiinsa nauttimaan hyvästä ruuasta ja toistemme seurasta.

Äänestä
  • Minä voisin ehkä tehdä tuollaista jollekin tyttöselle, aika mielellänikin vielä, pelkästään ensin ajatellen mukavaa illanviettoa, takseilla kaikkialle jne.

    Eikä illallisellakaan tulisi ensimmäiseksi mieleen irralliset hampit hampurilaisissa.
    Eikä oksennusjuttuja pussatessakaan.

    Olen vaan aika paljon kiinni kaikissa omissa töissäni mitä (lähinnä itse olen keksinyt töitä itselleni, aika tuottavia juttuja, jotta pärjään, näin finanssipoliittisesti)

    Äänestä

En mitään, koska en kaipaa ketään.

Äänestä

minua kädestä :)

Äänestä

Luota siihen mitä koettiin yhdessä jouluaattona, se oli sitä oikeaa ja aitoa, älä juokse enää karkuun ja ota sitä hillitöntä etäisyyttä.

Äänestä
  • Missä tämä tapahtui? Minä hullu romantikkona kuvittelin heti jos olisin hänen kanssaan saanut tilaisuuden viettää aattoa ja muita pyhiä..kyynel*

    Äänestä

En mitään.

Äänestä

Voisi vaikka tervehtiä kun kohdataan..
n->m

Äänestä
  • Jos näyttää siltä ettei toinen tajua niin voi sitä hieman älähtää.

    Äänestä

  • Toivottu. Tiedä sitten koska kohdataan jos kohdataan...

    Äänestä

Laittaisi vaikka viestiä..:)

Äänestä

Kosivan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ghalluuu kirjoitti:

kaivattusi tekevän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu