https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ranskalainen-uutistoimisto-listasi-vaalien-kunniaksi-viisi-asiaa-jotka-koko-maailman-on-syyta-tietaa-suomesta/6747680#gs.8iyyLmA
Oikein, sanovat suomalaiset !
Kiitos !
RANSKALAISETKIN NÄKEVÄT SUOMESTA TÄRKEITÄ ASIOITA;
8
110
Vastaukset
- HYVÄ-SUOMI-HYVÄ--
SUOMALAISTEN VOITTO NL:STA ON KIIRINYT RANSKAAN ASTI !!!
Jos Kyllä_sanoo_suomalaiset olisi oikea henkilö niin hän olisi ensin kirjoittanut oman kantansa ja vasta loppuun laittanut tuon viitteen jolla olisi halunnut osoittaa ettei yksin ole sitä mieltä.
Viestit joiden pääasiaksi muodostuu linkitty artikkeli pitäisi poistaa automaattisesti ja vaatia oikea kirjoittajan mielipide asiasta.hanki-ensin kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Ei näköjään omasikaan saa sinulle päähän järkeä joten mitä se hyödyttäisi?
- Niinhän-se-on
Koko maailma tietää suomalaisten rohkeuden ja viisauden.
- Kaksin-aina-kaunihimpi--
Suomalaiset tietävät tuon, on viisaampaa ja kauniimpaa olla kahdestaan...
- ASTERIXIN-KANSA
on viisasta kansaa...
- Kaksi-sivistynyttä
kansaa, Suomen ja Ranskan kuuliaiset ja rehelliset kansalaiset.
Ja sama huumorintaju.
- Sivistyneet
tuntevat toisensa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818