Ei mitään järkee

Mutta mä tykkään susta liikaa nainen. Tosin tiedät sen varsin hyvin. Mikä pahinta, tunne ei ole yksipuolinen :/

11

8323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitäpahaa

      Miksi se pahinta on?

    • Ei oo mitään järkeä antaa rakkauden tapahtua. Tiedän, että se kutisee molemmilla, mutta ....

      • hffgjkkggfdgvknbvfw

        Järkeä?? Milloin rakkaudesta on tullut osa järkeä? Tai miten järki liittyy teidän tilanteeseen?


      • Mitäpahaa

        No eikö ole jo vähän myöhäistä, jos molempien tunteet on joka tapauksessa jo heränneet? Jos vapaita ihmisiä, niin mikäpä siinä, voi antaa mennä omalla painollaan.


    • älämiesnyt

      Laita sitä viestiä niin tutustutaan. Mitä voisit menettää siinä? Enemmänkin mitä voisit saada siitä?

    • Molemmat ollaan "varattuja" ja tunetaan vähän liiankin hyvin. Kaikki on lainausmerkeissä. Uskallemmko ?

      • Neuvoksi

        Elämä on aina riski ja itse te riskinne otatte, menee se sitten ojaan tai allikkoon. Toiset ei voi neuvoa teidän valintaan antaa. Syytätte vain itseänne jos valinta on väärä.


    • Vinkkelö

      Jos kerran tiedät, että tunteet on molemminpuolisia, niin eiköhän se olisi viisainta, että keskustelette tuon asian läpi kahdestaan ihan oikeassa elämässä.

    • jomminkummin

      Niin varattuna pitää osata kunnioittaa niin omaa puolisoa kuin tuon rakkauden kohdettaan. Salasuhde ei ole eikä tule ikinä onnistumaan. Ota ensin ero ja ole edes hetki sinkkuna niin voit antaa mahdollisuuden edes jatkossa. Toki voi varattuna tykätä ja ihastua. Mutta tee oikein äläkä aloita suhdetta ennenkuin entinen on hoidettu pois. En voi kuvitella miten jatkossa kun aloitatte tietäen tekeekö saman sulle kun olette yhdessä. Ei siihen saa tulla pienintäkään ongelmaa ettei toinen epäile sinun tykäämisistä. On seurannut paria joka pettämisellä aloitti ja kumpikin varattu. Nyt sitten ei luottoa ole toiseen mitenkään. Näkee niiden käytöksestä. Epäilys kalvaa lähes koko ajan. Ja kun toinen vielä valitsee ne ystävät joista ei ole vaaraa ihastumisesta niin voivat olla kavereita. Kun yksi joka erosi on sinkku ei saa tavata sitä miestä ilman häntä. Kun ehdotin että voisivat harrastaa yhdessä kun sama harrastus. Alkoi se rsyely täysin. Minä joka en ole koskaan pettänyt ja olen vanhempi olen se "turvallinen kaveri sille etten sitä viettele. Kertooko paljon suhteen sisällöstä? Ei hätää toki en edes tunne tuota kohtaan mitään vaikka sinkku olisikin. Mutta tuo meidän sinkku ei kelpaa mukaan mitenkään. On sekin huomannut saman. Kun juttelimme asiasta näki hän saman reaktion. Hyväksyy minut mutta eronutta sinkkua ei sen kaveriksi.

      • Ulkopuoliselta

        Siinä taas saarnaa kerrakseen..ootko pyhimys? Vai ihminen?


    • Tunteet velloo ylös, alas ja takas. Hän oli kumppaninsa kanssa luonani tänään. Haluanko oikesti vai onko se vain suuri illuusioni :p

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      282
      7347
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      41
      3816
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3418
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3117
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      112
      2804
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      31
      2572
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2468
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      52
      2216
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      1993
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1871
    Aihe