Ei mitään järkee

Mutta mä tykkään susta liikaa nainen. Tosin tiedät sen varsin hyvin. Mikä pahinta, tunne ei ole yksipuolinen :/

11

8388

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitäpahaa

      Miksi se pahinta on?

    • Ei oo mitään järkeä antaa rakkauden tapahtua. Tiedän, että se kutisee molemmilla, mutta ....

      • hffgjkkggfdgvknbvfw

        Järkeä?? Milloin rakkaudesta on tullut osa järkeä? Tai miten järki liittyy teidän tilanteeseen?


      • Mitäpahaa

        No eikö ole jo vähän myöhäistä, jos molempien tunteet on joka tapauksessa jo heränneet? Jos vapaita ihmisiä, niin mikäpä siinä, voi antaa mennä omalla painollaan.


    • älämiesnyt

      Laita sitä viestiä niin tutustutaan. Mitä voisit menettää siinä? Enemmänkin mitä voisit saada siitä?

    • Molemmat ollaan "varattuja" ja tunetaan vähän liiankin hyvin. Kaikki on lainausmerkeissä. Uskallemmko ?

      • Neuvoksi

        Elämä on aina riski ja itse te riskinne otatte, menee se sitten ojaan tai allikkoon. Toiset ei voi neuvoa teidän valintaan antaa. Syytätte vain itseänne jos valinta on väärä.


    • Vinkkelö

      Jos kerran tiedät, että tunteet on molemminpuolisia, niin eiköhän se olisi viisainta, että keskustelette tuon asian läpi kahdestaan ihan oikeassa elämässä.

    • jomminkummin

      Niin varattuna pitää osata kunnioittaa niin omaa puolisoa kuin tuon rakkauden kohdettaan. Salasuhde ei ole eikä tule ikinä onnistumaan. Ota ensin ero ja ole edes hetki sinkkuna niin voit antaa mahdollisuuden edes jatkossa. Toki voi varattuna tykätä ja ihastua. Mutta tee oikein äläkä aloita suhdetta ennenkuin entinen on hoidettu pois. En voi kuvitella miten jatkossa kun aloitatte tietäen tekeekö saman sulle kun olette yhdessä. Ei siihen saa tulla pienintäkään ongelmaa ettei toinen epäile sinun tykäämisistä. On seurannut paria joka pettämisellä aloitti ja kumpikin varattu. Nyt sitten ei luottoa ole toiseen mitenkään. Näkee niiden käytöksestä. Epäilys kalvaa lähes koko ajan. Ja kun toinen vielä valitsee ne ystävät joista ei ole vaaraa ihastumisesta niin voivat olla kavereita. Kun yksi joka erosi on sinkku ei saa tavata sitä miestä ilman häntä. Kun ehdotin että voisivat harrastaa yhdessä kun sama harrastus. Alkoi se rsyely täysin. Minä joka en ole koskaan pettänyt ja olen vanhempi olen se "turvallinen kaveri sille etten sitä viettele. Kertooko paljon suhteen sisällöstä? Ei hätää toki en edes tunne tuota kohtaan mitään vaikka sinkku olisikin. Mutta tuo meidän sinkku ei kelpaa mukaan mitenkään. On sekin huomannut saman. Kun juttelimme asiasta näki hän saman reaktion. Hyväksyy minut mutta eronutta sinkkua ei sen kaveriksi.

      • Ulkopuoliselta

        Siinä taas saarnaa kerrakseen..ootko pyhimys? Vai ihminen?


    • Tunteet velloo ylös, alas ja takas. Hän oli kumppaninsa kanssa luonani tänään. Haluanko oikesti vai onko se vain suuri illuusioni :p

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      21
      566
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      479
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe