, Suomessa vai Venäjällä !? Niin siitä saa todellisemman kuvan !?
Valuuttasota on lännen mapuloima sodankäynti, josta itsekin kärsii !?
Valuuttasota on lännen mapuloima sodankäynti, josta itsekin kärsii !?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Venäjä olla kurja paikka, jos 180 eurolla kuussa elää herroiksi. Elintason täytyy olla kaikkein köyhimpien maiden tasolla.
Joo, mutta kun on pärjättävä rupusilla ruubeleilla. Ei niitä euroja siellä mummoille jaeta. Ne menevät putlerin liiveihin.
Olette hyviä asian vääristeliöitä ja asiantuntemuuskin aivopestyjen tasolla !?
Kansainvälinen valuuttaleikki ei suosinut Neuvostoliittoa ja nyt Venäjää, joten ei ihme että aikanaan tehtiin vaihtokauppaa !? Vaihtokaippa voisi olla kehitysmaidenki osittainen pelastus, ainakin osittain hyväksikäytöltä !?
Venäjän köyhyyden syyt:
1. Sisämarkkinoita ei ole uudistettu, koska oligarkit hyötyvät nykyisestä sääntelytaloudesta.
2. Venäjä on eristäytymyt kansainvälisestä kaupasta eikä mikään talous voi kehittyä nopeasti yksinään.
Venäläiset ei eristäytynyt vaan eristettiin, tehtiin vaan hyväksikäyttäen kauppaa !?
Järjestelmän vaituessa valtion omaisutta jaettiin , kuin meillä sotajäämistöä senaikaisten olikarkkien kanssa, josta rikkaita sukujamme edelleen komeilee !?
Kiusantekijällä ei ole kavereita. Onko tuo nyt mikään ihme? Kukaan ei viitsi leikkiä mätämunan kanssa.