Paavo palaa hajottamaan kepua

OulunJuntti

Paavo on tulossa eduskuntaan takaisin häiriköimään.

Sipilän johdolla on Suomen talous saatu nousuun ja Kepun kannatus nousee.

Sipilällä on vielä huono imago kansan keskuudessa kovien leikkausten vuoksi mutta tilanne siltä osin paranee kun työllisyysaste nousee ja talous kasvaa reilua vauhtia,

Sen sijaan se, että niin Sipilä, Stubb kuin Soini ennen vaaleja pitivät kylttejään että koulutuksesta ja tutkimuksesta ei leikata ja ensimmäisenä sen tekivät.

Eli valehtelivat päin koko kansan kasvoja. Se leima ei lähde hevillä.

Ellei Paavon suhteen tehdä radikaaleja toimia ja Paavon sallitaan repiä keskustaa rikki niin keskustan kannatus on 12-13 %:in vaiheilla ensi eduskuntavaaleissa.

Nyt vaaditaan Sipilältä johtajuutta.

Se antaa saumaa sinisille ja demareile lisätä merkittävästi kannatustaan. Jos demarit ovat fiksuja he vaihtavat kiireesti Rinteen Lindmaniin ja ovat pääministeripuolue.

Samoin Sinisillä on sauma kun Sipilän keskusta on unohtanut alkiolaiset juurensa ja Kepun EU-kriittiset kaipaavat uutta kotia joka ei ole liian jyrkkä Halla-aho.

Siis siniset voisivat kaapata unohdetut viljelijät ja Kepun eu-kriittiset ja perusalkiolaiset.

6

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kepua ei varmaan tarvi ketään hajottaa se hajoaa itsestään.Aikoinaan Kekkonen ajoi Vennamon kapina linjalle .Nyt on Sipilän vuoro,hajottaa kepua ,ja Väyrynen tekee sen nyt.

      • Kylläsesiitäpate

        Höpö,höpö sillä keskustalaiset osaavat kyllä asettaa vaalit oikeisiin puitteisiin nämä vaalit ovat pelkät henkilövaalit siitähän kertoo jo sekin kun sekä kommarit että sossut äänestivät nyt sitä pahinta mahdollista vihollista eli porvaria ja kapitalistia sankoin joukoin niin miksei myös keskustalaiset äänestä jo istuvaa pressaa ja hallitus kumppanin edustajaa ja kun ei pressalla ole talouspolitiikkaan mitään annettavaa vaan on seremonia mestarina.
        Mitä tulee Paavon niin hän on sydänjuuria myöten keskustalainen eikä hän petä isän eikä äidin perinnettä olla keskustalainen nyt on vain välivaihe menossa mutta epäilen,että hän kyllä palaa vielä keskustan pariin eikä hänen pressavaali kampansassakaan ollut mitään sellaista jotta aate olisi muuttunut vaan päinvastoin .


    • fanisih

      Onnittelut Paavolle eduskuntavaaleissa tavataan ja näytetään kepulle Vuokkosta ois tullut hyvä maanäiti

    • PaavoDisponsibileetttiin

      Keskustan johdon pitää heti erottaa Paavo puolueesta ettei hän pääse sotkemaan puolueen asioita.

      Paavolta on mennyt uskottavuus.

      Jospa Juha järjestäisi Paavon albanian suurlähettilääksi 30 vuodeksi. Olisi poissa näköpiiristä. Lisäksi häneltä katkaistaan siellä yhteys mediaan.

      • palvelus-Suomelle

        Paavo palaa eduskuntaan joka tapauksessa, tekipä sipilä sitä taikka tätä.

        Hallituksen kyky toimia ja kannatus eduskunnassa voi olla karvan varassa. Toivottavaa olisi, että tämä paska hallitus kaatuisi.

        On Paavolla tekemistä.

        PS. Kuka olikaan Paavon varamies EU-parlamentissa ...


    • pelastusenkeli

      Vastauksena otsikon toteamukseen esitän, että toivottavasti Paavo onnistuu hajottamaan kepun ja sitä myöten hallituksen.

      Paavosta Suomen pelastaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      178
      11618
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8164
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6086
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      168
      5037
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      30
      4803
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      40
      4411
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4313
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      107
      3717
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3300
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1801
    Aihe