Vaikka en juurikaan pidä tyylistäsi enkä kykene hyväksymään kreationismi ajatustasi. Entisenä persu kannattajana onnittelen sinua saamistasi äänistä, hieno suoritus jota en uskonut tapahtuvan. Itsekkin tein lukuisia vaalikoneita ja jokaisessa olit aina ensimmäinen vaihtoehto. En kuitenkaan kyennyt numeroasi äänestyslappuun kirjoittamaan, koska puolueesi sopimaton käytös puoluekokouksessa Jyväskylässä ja Timo Soinin kohtelu oli ala-arvoista ja ylimielistä. Myös hallituksessa toiminta oli ja on kannattajien pettämistä. Rähmällääm olo kokoomuksen ja keskustan linjoille oli katala teko. Protestiääneni annoikin Paavolle.
Onnitteluni Laura Huhtasaari
Touhu-tippa
12144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Porissa ja Satakunnassa Laura-jytky.
Laura sai enemmän ääniä kuin Haavisto ja Väyrynen.
Nyt+Laura++puolueen+pj-ksi+ja+Halla-aho+hoitaa+Brysselin+hommat.+Seuraavissa+eduskntavaaleissa+yli+10+%+on+taattu..
Muuten kiva mutta kun juttusi haisee trollaukselta kilometrien päähän
Mitähän mahdan trollata? Joka sana jonka kirjoitin on minun mielipiteeni. Olen aiemmin useissa vaaleissa äänestänyt persuja, mutta edellisissä kunnallisvaaleissa en äänestänyt lainkaan, enkä perussuomalaisia tai sinisiä tule enään koskaan äänestämään.
Onnittelut Lauralle pronssista !! Hopea on aina hävitty, mutta pronssi voitettu !!
Ateistina ei ole koskaan kiinnostanut kenenkään uskontojutut enkä tässäkään tapauksessa ymmärrä mikä pakkomielle jollakin näyttää olevan politiikkaan liittymättömästä asiasta
Eipähän Huhtasaari paljon uskonnoista puhunu vaalikamppanjassa. EU ja maahanmuuttokriittisyys, sekä suomalaisten arvojen puolustaminen oli pääteemoja !!
Valitettavasti suomalaiset ei arvosta suomalaisuutta, vaan he haluvat tänne ruotsin mallin, jossa monikulttuurinen välivalta valtaa kaupunkeja !!
Ei puhunut, koska ei halua korostaa olevansa helluntailainen. Kyseisessä lahkossa tuo kreationismi on vallalla ja myös ns.kristillinen sionismi. Huhtasaari on Israelin ystävissä.
Tuo helluntailaisten näkemys juutalaisten kokoaminen Israeliin on edellytys Jeesuksen uudelle tulemiselle. Tällaiset asiat olisi kuitenkin tuotava kansan tietoon, koska niillä olisi vaikutusta presidentin puolueettomuuteen, koskien Lähi-Idän asioita.
Se+on+kyllä+niin+päin,+että++Huhtasaari+ei+arvosta+suomalaisia+arvoja+eikä+suomalaisuutta.+Huhtasaari+on+juttujensa+kanssa+kaukana+suomalaisen+enemmistön+tavoista.+
Suomalainen+arvostaa+maltillisuutta+(huhtasaari+ei),+suomalainen+arvostaa+yhteistyötä+(huhtasaari+ei)+jne.+jne.
93,1%+on+iso+enemmistö+kansasta.+Ja+heitä+ei+Huhtasaari+tunnu+arvostavan+ollenkaan.
30 prossaa ei äänestänyt ja tarkasti ottaen siis tiedät itsekin ettei Niinistö saanut mitään 62 prosenttia oikeasti eli noihin neuvostoliittolukuihisi ei usko kukaan
Vaalikoneissa+suuri+osa+suomalaisista+oli+monista+asioista+eniten+Lauran+kanssa+samaa+mieltä.
Lauralla+on+samanlaiset+arvot+kuin+monilla+suomalaisilla.
Laittomien+säilöönottoa+kannattaa+60+%+suomalaisista.
Holtitonta+irakilaismiesten+maahanmuuttoa+vastustaa+yli+puolet+suomalaisista.
Enemmisö+suomalaisista+vastustaa+EU;n+taakanjakoa+ja+liittovaltiokehitystä.
Enemmistö++suomalaisista+vastustaa+Nato.jäsenyyttä.
Enemmstö+suomalaisista+ei+hyväksy+laittomien+maassaolijoiden+piilottelua.
Kuuden+vuoden+kuluttua+tilanne+on+jo+muuttunut.Suomalaiset+ovat+tulleet+järkiinsä+ja+Suomea+tuhoava+politiikka+ei+saa+enää+kannatusta.
"Vaalikoneissa+suuri+osa+suomalaisista+oli+monista+asioista+eniten+Lauran+kanssa+samaa+mieltä.
Lauralla+on+samanlaiset+arvot+kuin+monilla+suomalaisilla.
Laittomien+säilöönottoa+kannattaa+60+%+suomalaisista.
Holtitonta+irakilaismiesten+maahanmuuttoa+vastustaa+yli+puolet+suomalaisista.
Enemmisö+suomalaisista+vastustaa+EU;n+taakanjakoa+ja+liittovaltiokehitystä.
Enemmistö+suomalaisista+vastustaa+Nato.jäsenyyttä.
Enemmstö+suomalaisista+ei+hyväksy+laittomien+maassaolijoiden+piilottelua.
Kuuden+vuoden+kuluttua+tilanne+on+jo+muuttunut.Suomalaiset+ovat+tulleet+järkiinsä+ja+Suomea+tuhoava+politiikka+ei+saa+enää+kannatusta.+"
Höpö+höpö.
Kaksissa+viime+vaaleissa+perussuomalaiset+ovat+saanet+todella+matalan+kannatuksen,+kuntavaalit+8,8%+ja+pres.vaalit+6,9%.+Ja+vaalit+ratkaisee.
Ei+tyhjä+uhoaminen.+Ei+tavallinen+suomalainen+jaksa+maahanmuuttokriitikkojen+spämmiä+lukea+eivätkä+persupuoluetta+äänestä.