Onnitteluni Laura Huhtasaari

Touhu-tippa

Vaikka en juurikaan pidä tyylistäsi enkä kykene hyväksymään kreationismi ajatustasi. Entisenä persu kannattajana onnittelen sinua saamistasi äänistä, hieno suoritus jota en uskonut tapahtuvan. Itsekkin tein lukuisia vaalikoneita ja jokaisessa olit aina ensimmäinen vaihtoehto. En kuitenkaan kyennyt numeroasi äänestyslappuun kirjoittamaan, koska puolueesi sopimaton käytös puoluekokouksessa Jyväskylässä ja Timo Soinin kohtelu oli ala-arvoista ja ylimielistä. Myös hallituksessa toiminta oli ja on kannattajien pettämistä. Rähmällääm olo kokoomuksen ja keskustan linjoille oli katala teko. Protestiääneni annoikin Paavolle.

12

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PersuPekka

      Porissa ja Satakunnassa Laura-jytky.
      Laura sai enemmän ääniä kuin Haavisto ja Väyrynen.

    • faktaataas

      Nyt Laura puolueen pj-ksi ja Halla-aho hoitaa Brysselin hommat. Seuraavissa eduskntavaaleissa yli 10 % on taattu..

    • rkkkdkkjlkdd

      Muuten kiva mutta kun juttusi haisee trollaukselta kilometrien päähän

      • Touhu-tippa

        Mitähän mahdan trollata? Joka sana jonka kirjoitin on minun mielipiteeni. Olen aiemmin useissa vaaleissa äänestänyt persuja, mutta edellisissä kunnallisvaaleissa en äänestänyt lainkaan, enkä perussuomalaisia tai sinisiä tule enään koskaan äänestämään.


    • HaavistoHävis

      Onnittelut Lauralle pronssista !! Hopea on aina hävitty, mutta pronssi voitettu !!

    • ateistina---

      Ateistina ei ole koskaan kiinnostanut kenenkään uskontojutut enkä tässäkään tapauksessa ymmärrä mikä pakkomielle jollakin näyttää olevan politiikkaan liittymättömästä asiasta

      • KansaHaluaaVäkivaltaa

        Eipähän Huhtasaari paljon uskonnoista puhunu vaalikamppanjassa. EU ja maahanmuuttokriittisyys, sekä suomalaisten arvojen puolustaminen oli pääteemoja !!

        Valitettavasti suomalaiset ei arvosta suomalaisuutta, vaan he haluvat tänne ruotsin mallin, jossa monikulttuurinen välivalta valtaa kaupunkeja !!


      • hihhulilahko
        KansaHaluaaVäkivaltaa kirjoitti:

        Eipähän Huhtasaari paljon uskonnoista puhunu vaalikamppanjassa. EU ja maahanmuuttokriittisyys, sekä suomalaisten arvojen puolustaminen oli pääteemoja !!

        Valitettavasti suomalaiset ei arvosta suomalaisuutta, vaan he haluvat tänne ruotsin mallin, jossa monikulttuurinen välivalta valtaa kaupunkeja !!

        Ei puhunut, koska ei halua korostaa olevansa helluntailainen. Kyseisessä lahkossa tuo kreationismi on vallalla ja myös ns.kristillinen sionismi. Huhtasaari on Israelin ystävissä.
        Tuo helluntailaisten näkemys juutalaisten kokoaminen Israeliin on edellytys Jeesuksen uudelle tulemiselle. Tällaiset asiat olisi kuitenkin tuotava kansan tietoon, koska niillä olisi vaikutusta presidentin puolueettomuuteen, koskien Lähi-Idän asioita.


    • suomalaisuudesta

      Se on kyllä niin päin, että Huhtasaari ei arvosta suomalaisia arvoja eikä suomalaisuutta. Huhtasaari on juttujensa kanssa kaukana suomalaisen enemmistön tavoista.

      Suomalainen arvostaa maltillisuutta (huhtasaari ei), suomalainen arvostaa yhteistyötä (huhtasaari ei) jne. jne.

      93,1% on iso enemmistö kansasta. Ja heitä ei Huhtasaari tunnu arvostavan ollenkaan.

      • 30prossaa_ei_äänestänyt

        30 prossaa ei äänestänyt ja tarkasti ottaen siis tiedät itsekin ettei Niinistö saanut mitään 62 prosenttia oikeasti eli noihin neuvostoliittolukuihisi ei usko kukaan


    • masuri21

      Vaalikoneissa suuri osa suomalaisista oli monista asioista eniten Lauran kanssa samaa mieltä.
      Lauralla on samanlaiset arvot kuin monilla suomalaisilla.
      Laittomien säilöönottoa kannattaa 60 % suomalaisista.
      Holtitonta irakilaismiesten maahanmuuttoa vastustaa yli puolet suomalaisista.
      Enemmisö suomalaisista vastustaa EU;n taakanjakoa ja liittovaltiokehitystä.
      Enemmistö suomalaisista vastustaa Nato.jäsenyyttä.
      Enemmstö suomalaisista ei hyväksy laittomien maassaolijoiden piilottelua.
      Kuuden vuoden kuluttua tilanne on jo muuttunut.Suomalaiset ovat tulleet järkiinsä ja Suomea tuhoava politiikka ei saa enää kannatusta.

    • ps.hyytynyt

      "Vaalikoneissa suuri osa suomalaisista oli monista asioista eniten Lauran kanssa samaa mieltä.
      Lauralla on samanlaiset arvot kuin monilla suomalaisilla.
      Laittomien säilöönottoa kannattaa 60 % suomalaisista.
      Holtitonta irakilaismiesten maahanmuuttoa vastustaa yli puolet suomalaisista.
      Enemmisö suomalaisista vastustaa EU;n taakanjakoa ja liittovaltiokehitystä.
      Enemmistö suomalaisista vastustaa Nato.jäsenyyttä.
      Enemmstö suomalaisista ei hyväksy laittomien maassaolijoiden piilottelua.
      Kuuden vuoden kuluttua tilanne on jo muuttunut.Suomalaiset ovat tulleet järkiinsä ja Suomea tuhoava politiikka ei saa enää kannatusta. "

      Höpö höpö.

      Kaksissa viime vaaleissa perussuomalaiset ovat saanet todella matalan kannatuksen, kuntavaalit 8,8% ja pres.vaalit 6,9%. Ja vaalit ratkaisee.

      Ei tyhjä uhoaminen. Ei tavallinen suomalainen jaksa maahanmuuttokriitikkojen spämmiä lukea eivätkä persupuoluetta äänestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1665
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1576
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1488
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1394
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      892
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      880
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      414
      853
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      824
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      809
    Aihe