Kaveri pyysi apua ja asentamaan linuxin muistitikulle 64 bittisen version. Oma kone 32 bittinen niin onnistuuko asennus silti vaikka se ei tässä käynnistyiskään?
64 bittisen asennus muistitikulle
8
317
Vastaukset
- mintlinux-mään
Kyllä kai tikun teko pitäisi onnistua yhtä lailla kuin levyn polttaminen. Itse olen ainakin 32 bit. Mint Mate- koneella polttanut 64 bit. versioita Mintistä ja Elementarysta.
- mikävitulinux
Onnistuu, 64-bittinen levykuva vaan hommaten ja "polttaen" tikulle.
- Turbo-Urpo
Kyllä onnistuu, mutta muista varmistua siitä että ostat 64-biittisen muistitikun.
- Samapa_tuo
Olipa hauska vitsi. Periaatteessa riittää, kunhan tikulla on tarpeeksi tilaa.
- sarjasport
Eiks USB ole periaattessa 1-bittinen?
- Takku.Tikku
BIlteman USB-tikku ei toimnut jostain syystä. Tikulta live-Ubuntun käynnistys jäi jumiin. Täysin sama image toisen valmistajan tikulta toimi.
Samoisin, että 64 bittisellä koneella voi tehdä 32 bittisen asennuksen. Ei toisinpäin. Toki levykuvan kirjoitus onnistuu tikulle. Miksi ihmeessä jollakin vielä 32 bittinen kone käytössä? Eihän moisia ole valmistettu aikoihin.
- aslakkialatölviöstä
Siksi ihmeessä kun sellainen toimiva 32bit kone on.
Sitten on myös passka 64bit Windows tabletti jossa on 32bit käyttöjärjestelmä koska 64bit ei siihen mahdu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679704IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076886Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?751732Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61431Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.961328- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751089Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41892Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23766MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752